Szóval adtam nekik egy tál halat de hirtelen valami neszre lettem figyelmes. Nagy állatnak hallatszott de nem lehetett látni. Szóval gyorsan bementem a házba és az ablakban kuksoltam hátha előjön a lény. Pár perc múlva a rémek is nyugtalankodtak és elrepültek. Szóval gyorsan kimentem és megláttam a lényt ami nem lény volt hanem félig éjfúria és félig egy foltfúria.
Meg is voltam lepődve mert nem is zavartatta magát hogy ott vagyok. Egy idő után visszament a sűrűbe és aztán egész este nem jött vissza. A rémek örömére mert új tál halat kaptak.
Reggel kicsit körülnéztem a környéken a sárkány után Mocsárral és Felhőcskével. Nem láttam semmit csak néhány gronkelt és rettenetes rémet. Az estét nem otthon töltöttük hanem az erdőben. Ijesztő volt hallgatni az esti zajokat mintha figyeltek volna minket. Így nagy nehezen de elaludtunk. Reggel még körülnéztünk de nem találtunk semmit. Amikor éppen elindultunk volna egy nagy robbanás hallatszott. Így hát gyorsan felültem Mocsárra és oda repültünk Felhőcskével együtt. Gyorsan odaértünk és megláttuk a sárkányt ahogy harcol egy kék szörnyen nagy rémséggel.
Próbáltunk segíteni a fúriának de nem engedte ezért csak ölbe tett kézzel nézhettük ahogy a rémség elpáholta sebesre a fúriát. A rémség majdnem végzett vele de Mocsár és Felhőcske rá lőttek és a rémség el menekült. Gyorsan odamentem a Fúriához aki ott feküdt a földön tele égési sérülésekkel.
Borzalmasan nézett ki. Természetesen hazavittük csak egy probléma volt : Hogy vigyük haza ? Szerencsére eszembe jutott hogy van az istállóban egy nagy kocsi amiben hazahozhatnánk. Ezért gyorsan hazamentem Felhőcskén míg Mocsár vigyázott a Fúriára. Gyorsan haza is értünk bekötöttem Felhőcskét a kocsihoz ő meg úgy futott hogy majdnem kiestem a kocsiból. Odaértünk és már Mocsár ott ugrált hogy igyekezzünk már mert Mocsár nagyon aggódós típus. Szóval beraktam a kocsiba a fúriát és Felhőcske megint futott mint az őrült én meg ott tartottam a fúriát nehogy kiessen.
Otthon kiraktam egy sárkányágyat és ráraktam az ágyra. Elővettem a különleges szívárvány pisztrángzselémet és lekentem az égési sérüléseit.
Vízi egyre jobban gyógyul ja igen közben elneveztem Vízinek mert csak kék foltjai vannak. Szóval ott tartottam hogy Vízi jobban gyógyul Mocsárral is jóban van csak hogy Felhőcskével nincs annyira jóban. Mindig festenem kell a falat mert plazma bombázzák egymást. Szóval eltökéltem magam és úgy döntöttem hogy összebarátkoztatom őket mert Vízi túl szelíd ahoz hogy a vadonban éljen ezért úgy döntöttem hogy itt fog élni nálunk. Szóval a sárkányokkal elmentem a befagyott tóhoz ahol megismerkedtem Mocsárral.
Most sárkány nyelven folytatódik a történet.
-Felhőcske miért vagy velem ilyen undok ? Kérdezte Vízi.
-Nem is vagyok undok csak ellenséges a kettő nem ugyanaz te dinka ! Mondta dühösen Felhőcske.
-Mi újság lányok ? Kérdezte vidáman Mocsár.
-Semmi mondta egyszerre Vízi és Felhőcske.
-Na jó mi van ? Látom hogy baj van. Mondta Mocsár.
-Felhőcske undok velem.
-Az még mindig ellenséges !
-Jó tökmindegy ! És Vízi rá lőtt Felhőcskére.
-Normális vagy ?! Kiabálta Felhőcske.
-Te is ezt csinálod velem !
-Nyugodjatok le ! Kiabálta Mocsár.
-Mondjátok el mi bajotok egymással.
-Vízi folyton a gazdival van.
-Mert kezeli az égési sérüléseimet.
-És amikor simogat téged ?
-Minden sárkánynak kell törődés.
-Akkor most már megértelek és velem van valami bajod ?
-Csak az hogy und vagyis ellenséges vagy velem.
-Mert nem akarom hogy megint az legyen ami régebben történt.
-Mi történt ?
-Kidobott egy kisebb sárkányért mert az fiatalabb volt.
-Erről nem is tudtam de figyelj jó pár napja itt vagyok és megismertem a gazdátokat és ő nem dobna ki téged miattam különben is szereti a gyors repülést és benned ez megvan :).
-Váo nem is gondoltam volna hogy ilyen rendes is tudsz lenni.
-Köszi akkor megpróbáljuk újra ?
-Igen.
-Na végre ! Örült Mocsár.
A sárkány nyelvnek vége.
A sárkányaim odajöttek hozzám és jelezték hogy haza akarnak menni. Nem vitatkoztam és Felültem Mocsárra és hazamentünk a sárkányokkal. Gyorsan hazaértünk de addigra már sötét lett a rettenetes rémek meg már ott mászkáltak az ablakban de Felhőcske el ijesztette őket ezért megsimogattam. Bementünk a házba Mocsár és Felhőcske elmentek a helyükre és nézték ahogy bekenem színárvány pisztrángzselével Vízi égési sérüléseit. Aztán Vízi odament Felhőcskéhez már azt hittem megint vehetek festéket de csoda történt : Felhőcske elkezdte nyalogatni Vízit ez a sárkányoknál a szeretet jele. Szóval Felhőcske és Vízi barátok lettek és Vízi itt maradhatott.
Ez volt Vízi a sárkány története.







Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése