2016. március 20., vasárnap

8. Rész : Ölvész a pácban.

Ma végre nem olyan korán keltem, mint az utóbbi pár napban. De a sárkányok korábban keltek fel, mint én. Ezért gyorsan összeszedtem magam és elmentünk repülni. Amikor majdnem a menhely közelében voltunk, Felhőcske elkezdett valamire morogni és elsietett.
-Nem tudod mi baja Mocsár ? Kérdeztem Mocsárt, aki erre elkezdte rázni a fejét.
-Hátha csak valami megzavarta. Mondtam magamban és haza repültünk. Amint hazaértünk, megnéztem Felhőcskét nincs-e valami baja, de nem láttam rajta semmit. Kicsit később megnyugodott és elment pihenni a helyére.Mocsár és a többiek aggódóan néztek rá. Vízi nem nézte sokáig Felhőcskét ahogy mérgelődik, ezért odament hozzá

Sárkánynyelven

-Hé jól vagy ? Amióta elmentünk a menhely mellett, azóta olyan fura vagy. Kérdezte aggódóan Vízi.
-Jól vagyok csak..... Mondani akarta Felhőcske, csak ekkor megint jött egy Rettenetes rém.

Sárkánynyelvnek vége.

-Öregem, hogy én milyen híres lettem. Jelentettem ki és kimentem a házból, odamentem a rémhez, és elvettem tőle a a levelet és elolvastam. Nem akarlak fárasztani titeket, szóval most csak röviden leírom mi volt a levélben :
El kellene mennem a menhelyre, mert egy ott lévő sárkányt kéne meg szelídíteni, mert ott senki sem tudja, hogy kell. Szeretettel Jázmin.

Hát ez tényleg rövid volt XD. Szóval felültem Mocsárra, és az össz. sárkányommal elindultunk a menhelyre. Gyorsan odaértünk, mert ott van a sziget túl oldalán a menhely. Amint le száltam, ott termett Jázi és egyből elkezdte mondani a mondókáját, mondjuk alig értettem valamit belőle.
-Saci......siessünk.....sárkány.....meg vadult. Kb ennyit értettem belőle, amit Jázi mondott.
-Hé Jázi ! Nyugi van, és lassabban mondd, hogy mi van. Nyugtattam Jázmint, aki erre megnyugodott, vett 1 nagy levegőt és el indultunk. Felhőcske közben egyre nyugtalanabb lett, miközben a sárkány felé mentünk. Jázmin elkezdte előröl mondani a mondókáját :
-Emlékszel amikor vigyáztál Max-re ?
-Igen.
-Na azzal a sárkánnyal van gond, akit ki szabadítottunk.
-Mi van vele ?
-egyszerűen meg vadult.
-Milyen fajta ?
-Egy fiatal.....
-Jázmin ? Milyen fajta ?
-Na jó... Egy fiatal ölvész.

Kb. ez volt a reakcióm.




-Egy ölvész ?
-Igen, eleinte kedves volt, de most teljesen meg vadult.
-Oké, tudom, hogy már szelídítettem éjfúriát (Mocsárt, Felhőcskét és Vízit.),Világrémét, de ölvészt még soha.
-Tudom, de te vagy az egyetlen akit ismerek és tud szelídíteni.
-Jó megpróbálom, de ha valami bajom lesz, az. A. Te. Hibád. Mondtam mérgesen és el indultunk az ölvész felé.
-Nincs gazdája ? Kérdeztem idegesen.
Itt  úgy tudjuk megnézni, hogy van e gazdája egy sárkánynak, hogy egy házi sárkány születése után nem sokkal kap egy fém chip-et, méghozzá úgy, hogy beleműtik a bőre alá. És ha ki akarjuk deríteni, hogy van-e gazdája, akkor bevetünk egy sárkányt, a Prüszkös füstlehelőt, aki rámutat a chip helyére, ha van benne chip. Ha van benne, akkor kiműtik és megnézik a számot ami bele van vésve.

-Igen van benne, és ugyanazok a számok vannak benne, mint Felhőcske chipjében. Amugy Felhőcskét innen hoztam el kb. 1-2 éve.
-Akkor ugyanaz volt a gazdájuk ?
-Ezek szerint igen, csak Felhőcskét behozta a gazdája.
Ezután csöndben mentünk az ölvész ketrece felé.
Minél közelebb voltunk, Felhőcske annál idegesebb lett. Végül oda értünk a ketrechez és megláttam at ölvészt.



Folytatása következik...

2016. március 18., péntek

7. rész : Mi van ha egy estére elhagyom a házat ? 2. rész

Az előző részben dolgom volt és a sárkányokat otthon hagytam egyedül. És most kiderül mit csinálnak, amíg nekem dolgom van.

Max csak furán nézett Mosolykára.
-Mosolyka ő a te apukád ?
-Igen nyugi én is csak ma tudtam meg.
-Gyertek megyünk repülni ! Mondta nekik Felhőcske.
Pár perc múlva már mindenki kint volt a ház előtt és indultak repülni.



-De jó, hogy ilyen sokan vagyunk. Ugye Felhőcske ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen, nagyon jó. Megmondtam, hogy jó ötlet. Mondta Felhőcske és begyorsított.
-Ó megint kezdi. Mondta Mocsár. És Felhőcske után sietett.
-Ezt vehetjük egy versenynek ? Kérdezte Szikra.
-Ó igen. Felelte rá Vihar és Mocsárék után ment.
-Hé mindenki verseny van ! Kiáltotta Szikra és a többiek után ment.
-Hé apa mehet a verseny ? Te, én, Max, Kő és eső. Kérdezte Mosolyka, Rónitól és  Max barátaitól.
-Persze 1 2 3 rajt !! Mondta Róni és be előzte Mosolykát.
-Őhm....Mosolyka nem akarunk a fatherod után menni ha ez már egy verseny ? Kérdezte Max.
-De szerintem utána kéne mennünk. Mondta Mosolyka és Róni után repült.
-Kő, Eső gyertek már ! Kiáltott utánuk Max, de Kő és Eső meg se hallották.
-Akkor egyedűl megyek utánuk. És Max Mosolyka után repült.
Csak Vízi és Vörös maradtak ott egyes egyedül. 
-És Vízi, hogy-hogy eltűntél ? Kérdezte kíváncsian Vörös.
-Hát,  meguntam, hogy állandóan egy szigeten kell élnem és elszöktem. És szerintem jól tettem. Mondta nyugodtan Vízi.
-Őhm Vízi már akartam valamit mondani csak nem találtalak eddig. Mondta félénken Vörös.
-Majd később elmondod, de most siessünk a többiek után. Mondta Vízi és a többiek után sietett.
-Hát ez sem az én napom. Mondta Vörös és Vízi után sietett.
Miután mindenki utolérte Mosolykát és Rónit, leszálltak a ház előtt.
-Ezek szerint tettünk egy kőrt a szigeten. Mondta meglepve Mosolyka.
-Igen. Felelte rá Róni.
Kis idő múlva mindenki megérkezett a ház elé. És néhányan már elkezdtek haza szálingózni.
-Hát szia Felhőcske. Örültünk, hogy láthattunk téged. Mondta Szikra és átölelte Felhőcskét.
-Szerintem még fogunk találkozni. Mondta Felhőcske.
Vihar és Szikra még egyszer elköszöntek Felhőcskétől és a többiektől és haza repültek.
Vörös és Vízi őket nézték, aztán meg egymásra néztek.
-Na mit akartál mondani ? Kérdezte mosolyogva Vízi Vöröstől.
-Hát ezt. Ekkor Vörös adott egy sárkánypuszit Vízinek, aki ettől elpirult.
-Na szia Vízi. Mondta Vörös és gyorsan haza repült. Már csak Róni, Strawberry és a kölykök maradtak ott.
-Várj itt Mosolyka, mindjárt jövök. Mondta Róni Mosolykának és odament Mocsárhoz.
-Figyelj Mocsár köszi, hogy bemutattad nekem a lányod.
-Ő a lányunk. És szívesen. Mondta kedvesen Mocsár, Róni meg visszament Mosolykához elköszönni.
-Figyelj Mosolyka, nekem most mennem kell. Oké ?
-Miért nem maradsz itt velünk ? Kérdezte Mosolyka értetlen fejjel.
-Figyelj. Neked itt a helyed, nekem a vad sárkányok közt. De ne félj, még fogunk találkozni. Mondta Róni és elrepült, Mosolyka meg csak nézett utána. Kis idő múlva odament hozzá Max és a barátai.
-Hé jól vagy ? Kérdezte Max és egy kicsit meglökte Mosolykát.
-Igen, jól vagyok. Mondta Mosolyka és egy kis halovány mosoly volt az arcán.
-Mosolyka, jössz velünk játszani ? Kérdezte Eső.
-Aha miért ne ? És Mosolyka elment játszani a kölykökkel. Később azonban Starwberry és a kölykök is hazamentek, a sárkányok meg bementek a házba Charlieval együtt.
-Hé Charlie na jó volt a buli ? Kérdezte Felhőcske.
-Igen, klassz volt. Ilyet kéne máskor is csinálni. Felelte erre vidáman Charlie. Én meg pont ekkor toppantam be a házba és egyből megöleltem az összes sárkányomat, és ők is örültek nekem.