Az előző részben hívtak a menhelyről, hogy meg kéne szelídíteni egy ölvészt, akiről kiderült, hogy régen Felhőcskével közös gazdájuk volt.
-Villám a neve. Mondta Jázmin.
-Hát rendben, megpróbálom, de maradj tisztes távolságban. Mondtam és bementem a ketrecbe. Amikor az ölvész, pontosabban Villám, elkezdett morogni. Felhőcske közben feszülten figyelte az eseményeket, készen valamiért a támadásra. Mondjuk a többi sárkányom is feszült volt, de Felhőcske különösen. Lehet, hogy van egy lerendezetlen ügyük.
-Hé Villám, nyugi, nyugi. Elkezdtem ezt mondogatni és lasssan közeledtem Villám felé, erre Villám egyre jobban el kezdett morogni és egy pillanatra meg álltam. Most Villám közeledett felém, én meg nem tudtam mit csináljak. Ekkor berontott Felhőcske a ketrecnek az ajtaján és elém futott és elkezdte le ordítani Villámot, aki erre szintén elkezdett ordibálni. Én ott feküdtem a földön és csak néztem az ijedtségtől. Villám hirtelen félre csapta Felhőcskét, kicsapta a ketrec ajtaját és ki repült. Jázi, Mocsár, mosolyka és Vízi meg csak néztek Villám után. Felhőcske kiment a ketrecből és Villám után ordított egy nagyot. Ezután a kis akció után bementünk a menhelyi bázisra. Kaptam egy teát Jázmintól és leültünk.
-Hé jól vagy ? Kérdezte tőlem Jázmin, erre Mocsár odarakta az ölembe a fejét.
-Jól vagyok. Ezután mondat után odanéztem Felhőcskére, aki kicsit a falhoz volt húzódva, és ekkor mondtam Jázminnak kicsit halkabban :
-Szerintem nincsen jóban Villám és Felhőcske.
-Szerintem se. Lehet, hogy utálja, amiért a régi gazdája kidobta.
-Hát lehet.
-De akkor mit csináljunk Villámmal ? Elszökött.
-Hát azt én nem tudom. De távol kell tartani Felhőcskétől.
-Az már biztos.
Közben a sárkányoknál, sárkánynyelven
-Hé jól vagy Felhőcske ? Ment oda és kérdezte Vízi és Mosolyka.
-Igen.......miért lennék rosszul ?
-Hát csak olyan furi vagy mióta majdnem össze bunyóztál azzal a Villámmal.
-Van egy kisebb össze tűzésem Villámmal. Mondta Felhőcske kicsit dühösnek látszóan.
-Na jó mi a baj ? Mi történt közted és közte ? Ment oda mellé Vízi. Ahoz képest, hogy Vízi és Felhőcske mennyire utálták egymást, ahoz képest a legjobb barátok lettek. Erre Mosolyka odament Felhőcskéhez és Vízihez.
-Tényleg Felhőcske, honnan ismered azt az Ölvészt ?
-Hát jól van. Honnan is kezdjem ? Ábrándozott Felhőcske és elkezdte mesélni a történetét :
Évekkel ez előtt
Felhőcske szem szögéből :
Késő délután volt, amikor végre betoppant a gazdám. Én meg oda futottam hozzá, de észre vettem, hogy van egy kis ládaféle a kezében és meg szaglásztam a ládát.
-Ne nyúlj hozzá ! Mordult rám a gazdám és letette a ládát és kinyitotta. Én meg odafeküdtem a láda elé és néztem mi jön ki belőle. Csak néztem és néztem, de nem jött ki semmi. Már épp mentem volna, amikor egyszer csak kirepült egy kb. 3 hónapos citrom sárga kis ölvész a dobozból és pont az én alvó helyemre repült. Én meg oda morogtam, mert ki nem állhatom, ha valaki be furakodik a helyemre. Ekkor ránéztem a gazdámra egy "Ez most komoly ?" arccal.
-Miért ne Mennydörgő ? (Régen így hívtak) Biztosan meglesztek. Mondta a gazdám és rám mosolygott. Én erre ránéztem a kölyökre, ő meg olyan sunyin vigyorgott, mintha egyenesen a pokolból jött volna. Én ezt meg fenyegetésnek vettem és rámorogtam. Estefelé megkaptuk a vacsoránkat. Én egy hordónyi halat kaptam, Villám meg egy nagy tál halat kapott. Ja igen közben a gazdám elnevezte Villámnak, de mindegy. Szóval pont elkezdtem volna enni a halamat, de nézem, hogy nincs benne semmi. Dühösen ránéztem Villámra, aki most nagyra táguló, ártatlan szemekkel nézett rám. Ezt kivételesen elnéztem neki, bár én sem tudom miért. De a lefekvés az katasztrófa volt : Rám morgott ha a SAJÁT helyemre akartam menni. Ilyenkor lett elegem és egy jól irányzott, gyenge farokcsapással odahessegettem a saját kijelölt helyére, ő meg csak nézett, a "Hogy most mi van ?" arcával ami engem egyel talán nem érdekelt és elmentem aludni.
És ez ment 3 hónapig : A gazdánknak dolga volt és elment, mi meg itthon voltunk egyedül. Éppen lefeküdtem a helyemre, de érzem, hogy valami harapdálja a farkamat. Villám volt az és egyből le is ráztam róla. Ő erre meg rám támadt : elkezdett felém villámokat szórni és próbált megharapni. Erre megint le csaptam magamról és le esett a padlóra. Ilyenkor ért haza a gazdánk és gondolom félre értette a látványt, mert az úgy nézett ki, hogy Villám feküdt a földön és meg előtte álltam.
-Na jól van Mennydörgő gyere megyünk sétálni ! Mondta elég mérgesen, de a lényeg, hogy megyünk repülni. Ekkor megérkeztünk a menhelyre ahol Jázmin dolgozik és ezt mondta egy embernek :
-Szeretném be adni a menhelyre ezt a sárkányt. A neve Mennydörgő.
Erre a mondatra nagyon megijedtem. A gazdám meg oda adott az embernek, és hazament.
-Gyere Mennydörgő. Mondta kedvesen az ember én meg nem tudtam mit csinálni és utánamentem egy tágas ketrechez és bevezetett. És ott kuksoltam 2 évig és ekkor találkoztam a mostani gazdánkkal aki örökbefogadott.
2016. április 10., vasárnap
2016. március 20., vasárnap
8. Rész : Ölvész a pácban.
Ma végre nem olyan korán keltem, mint az utóbbi pár napban. De a sárkányok korábban keltek fel, mint én. Ezért gyorsan összeszedtem magam és elmentünk repülni. Amikor majdnem a menhely közelében voltunk, Felhőcske elkezdett valamire morogni és elsietett.
-Nem tudod mi baja Mocsár ? Kérdeztem Mocsárt, aki erre elkezdte rázni a fejét.
-Hátha csak valami megzavarta. Mondtam magamban és haza repültünk. Amint hazaértünk, megnéztem Felhőcskét nincs-e valami baja, de nem láttam rajta semmit. Kicsit később megnyugodott és elment pihenni a helyére.Mocsár és a többiek aggódóan néztek rá. Vízi nem nézte sokáig Felhőcskét ahogy mérgelődik, ezért odament hozzá
Sárkánynyelven
-Hé jól vagy ? Amióta elmentünk a menhely mellett, azóta olyan fura vagy. Kérdezte aggódóan Vízi.
-Jól vagyok csak..... Mondani akarta Felhőcske, csak ekkor megint jött egy Rettenetes rém.
Sárkánynyelvnek vége.
-Öregem, hogy én milyen híres lettem. Jelentettem ki és kimentem a házból, odamentem a rémhez, és elvettem tőle a a levelet és elolvastam. Nem akarlak fárasztani titeket, szóval most csak röviden leírom mi volt a levélben :
El kellene mennem a menhelyre, mert egy ott lévő sárkányt kéne meg szelídíteni, mert ott senki sem tudja, hogy kell. Szeretettel Jázmin.
Hát ez tényleg rövid volt XD. Szóval felültem Mocsárra, és az össz. sárkányommal elindultunk a menhelyre. Gyorsan odaértünk, mert ott van a sziget túl oldalán a menhely. Amint le száltam, ott termett Jázi és egyből elkezdte mondani a mondókáját, mondjuk alig értettem valamit belőle.
-Saci......siessünk.....sárkány.....meg vadult. Kb ennyit értettem belőle, amit Jázi mondott.
-Hé Jázi ! Nyugi van, és lassabban mondd, hogy mi van. Nyugtattam Jázmint, aki erre megnyugodott, vett 1 nagy levegőt és el indultunk. Felhőcske közben egyre nyugtalanabb lett, miközben a sárkány felé mentünk. Jázmin elkezdte előröl mondani a mondókáját :
-Emlékszel amikor vigyáztál Max-re ?
-Igen.
-Na azzal a sárkánnyal van gond, akit ki szabadítottunk.
-Mi van vele ?
-egyszerűen meg vadult.
-Milyen fajta ?
-Egy fiatal.....
-Jázmin ? Milyen fajta ?
-Na jó... Egy fiatal ölvész.
Kb. ez volt a reakcióm.
-Egy ölvész ?
-Igen, eleinte kedves volt, de most teljesen meg vadult.
-Oké, tudom, hogy már szelídítettem éjfúriát (Mocsárt, Felhőcskét és Vízit.),Világrémét, de ölvészt még soha.
-Tudom, de te vagy az egyetlen akit ismerek és tud szelídíteni.
-Jó megpróbálom, de ha valami bajom lesz, az. A. Te. Hibád. Mondtam mérgesen és el indultunk az ölvész felé.
-Nincs gazdája ? Kérdeztem idegesen.
Itt úgy tudjuk megnézni, hogy van e gazdája egy sárkánynak, hogy egy házi sárkány születése után nem sokkal kap egy fém chip-et, méghozzá úgy, hogy beleműtik a bőre alá. És ha ki akarjuk deríteni, hogy van-e gazdája, akkor bevetünk egy sárkányt, a Prüszkös füstlehelőt, aki rámutat a chip helyére, ha van benne chip. Ha van benne, akkor kiműtik és megnézik a számot ami bele van vésve.
-Igen van benne, és ugyanazok a számok vannak benne, mint Felhőcske chipjében. Amugy Felhőcskét innen hoztam el kb. 1-2 éve.
-Akkor ugyanaz volt a gazdájuk ?
-Ezek szerint igen, csak Felhőcskét behozta a gazdája.
Ezután csöndben mentünk az ölvész ketrece felé.
Minél közelebb voltunk, Felhőcske annál idegesebb lett. Végül oda értünk a ketrechez és megláttam at ölvészt.
Folytatása következik...
-Nem tudod mi baja Mocsár ? Kérdeztem Mocsárt, aki erre elkezdte rázni a fejét.
-Hátha csak valami megzavarta. Mondtam magamban és haza repültünk. Amint hazaértünk, megnéztem Felhőcskét nincs-e valami baja, de nem láttam rajta semmit. Kicsit később megnyugodott és elment pihenni a helyére.Mocsár és a többiek aggódóan néztek rá. Vízi nem nézte sokáig Felhőcskét ahogy mérgelődik, ezért odament hozzá
Sárkánynyelven
-Hé jól vagy ? Amióta elmentünk a menhely mellett, azóta olyan fura vagy. Kérdezte aggódóan Vízi.
-Jól vagyok csak..... Mondani akarta Felhőcske, csak ekkor megint jött egy Rettenetes rém.
Sárkánynyelvnek vége.
-Öregem, hogy én milyen híres lettem. Jelentettem ki és kimentem a házból, odamentem a rémhez, és elvettem tőle a a levelet és elolvastam. Nem akarlak fárasztani titeket, szóval most csak röviden leírom mi volt a levélben :
El kellene mennem a menhelyre, mert egy ott lévő sárkányt kéne meg szelídíteni, mert ott senki sem tudja, hogy kell. Szeretettel Jázmin.
Hát ez tényleg rövid volt XD. Szóval felültem Mocsárra, és az össz. sárkányommal elindultunk a menhelyre. Gyorsan odaértünk, mert ott van a sziget túl oldalán a menhely. Amint le száltam, ott termett Jázi és egyből elkezdte mondani a mondókáját, mondjuk alig értettem valamit belőle.
-Saci......siessünk.....sárkány.....meg vadult. Kb ennyit értettem belőle, amit Jázi mondott.
-Hé Jázi ! Nyugi van, és lassabban mondd, hogy mi van. Nyugtattam Jázmint, aki erre megnyugodott, vett 1 nagy levegőt és el indultunk. Felhőcske közben egyre nyugtalanabb lett, miközben a sárkány felé mentünk. Jázmin elkezdte előröl mondani a mondókáját :
-Emlékszel amikor vigyáztál Max-re ?
-Igen.
-Na azzal a sárkánnyal van gond, akit ki szabadítottunk.
-Mi van vele ?
-egyszerűen meg vadult.
-Milyen fajta ?
-Egy fiatal.....
-Jázmin ? Milyen fajta ?
-Na jó... Egy fiatal ölvész.
Kb. ez volt a reakcióm.
-Egy ölvész ?
-Igen, eleinte kedves volt, de most teljesen meg vadult.
-Oké, tudom, hogy már szelídítettem éjfúriát (Mocsárt, Felhőcskét és Vízit.),Világrémét, de ölvészt még soha.
-Tudom, de te vagy az egyetlen akit ismerek és tud szelídíteni.
-Jó megpróbálom, de ha valami bajom lesz, az. A. Te. Hibád. Mondtam mérgesen és el indultunk az ölvész felé.
-Nincs gazdája ? Kérdeztem idegesen.
Itt úgy tudjuk megnézni, hogy van e gazdája egy sárkánynak, hogy egy házi sárkány születése után nem sokkal kap egy fém chip-et, méghozzá úgy, hogy beleműtik a bőre alá. És ha ki akarjuk deríteni, hogy van-e gazdája, akkor bevetünk egy sárkányt, a Prüszkös füstlehelőt, aki rámutat a chip helyére, ha van benne chip. Ha van benne, akkor kiműtik és megnézik a számot ami bele van vésve.
-Igen van benne, és ugyanazok a számok vannak benne, mint Felhőcske chipjében. Amugy Felhőcskét innen hoztam el kb. 1-2 éve.
-Akkor ugyanaz volt a gazdájuk ?
-Ezek szerint igen, csak Felhőcskét behozta a gazdája.
Ezután csöndben mentünk az ölvész ketrece felé.
Minél közelebb voltunk, Felhőcske annál idegesebb lett. Végül oda értünk a ketrechez és megláttam at ölvészt.
Folytatása következik...
2016. március 18., péntek
7. rész : Mi van ha egy estére elhagyom a házat ? 2. rész
Az előző részben dolgom volt és a sárkányokat otthon hagytam egyedül. És most kiderül mit csinálnak, amíg nekem dolgom van.
Max csak furán nézett Mosolykára.
-Mosolyka ő a te apukád ?
-Igen nyugi én is csak ma tudtam meg.
-Gyertek megyünk repülni ! Mondta nekik Felhőcske.
Pár perc múlva már mindenki kint volt a ház előtt és indultak repülni.
-De jó, hogy ilyen sokan vagyunk. Ugye Felhőcske ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen, nagyon jó. Megmondtam, hogy jó ötlet. Mondta Felhőcske és begyorsított.
-Ó megint kezdi. Mondta Mocsár. És Felhőcske után sietett.
-Ezt vehetjük egy versenynek ? Kérdezte Szikra.
-Ó igen. Felelte rá Vihar és Mocsárék után ment.
-Hé mindenki verseny van ! Kiáltotta Szikra és a többiek után ment.
-Hé apa mehet a verseny ? Te, én, Max, Kő és eső. Kérdezte Mosolyka, Rónitól és Max barátaitól.
-Persze 1 2 3 rajt !! Mondta Róni és be előzte Mosolykát.
-Őhm....Mosolyka nem akarunk a fatherod után menni ha ez már egy verseny ? Kérdezte Max.
-De szerintem utána kéne mennünk. Mondta Mosolyka és Róni után repült.
-Kő, Eső gyertek már ! Kiáltott utánuk Max, de Kő és Eső meg se hallották.
-Akkor egyedűl megyek utánuk. És Max Mosolyka után repült.
Csak Vízi és Vörös maradtak ott egyes egyedül.
-És Vízi, hogy-hogy eltűntél ? Kérdezte kíváncsian Vörös.
-Hát, meguntam, hogy állandóan egy szigeten kell élnem és elszöktem. És szerintem jól tettem. Mondta nyugodtan Vízi.
-Őhm Vízi már akartam valamit mondani csak nem találtalak eddig. Mondta félénken Vörös.
-Majd később elmondod, de most siessünk a többiek után. Mondta Vízi és a többiek után sietett.
-Hát ez sem az én napom. Mondta Vörös és Vízi után sietett.
Miután mindenki utolérte Mosolykát és Rónit, leszálltak a ház előtt.
-Ezek szerint tettünk egy kőrt a szigeten. Mondta meglepve Mosolyka.
-Igen. Felelte rá Róni.
Kis idő múlva mindenki megérkezett a ház elé. És néhányan már elkezdtek haza szálingózni.
-Hát szia Felhőcske. Örültünk, hogy láthattunk téged. Mondta Szikra és átölelte Felhőcskét.
-Szerintem még fogunk találkozni. Mondta Felhőcske.
Vihar és Szikra még egyszer elköszöntek Felhőcskétől és a többiektől és haza repültek.
Vörös és Vízi őket nézték, aztán meg egymásra néztek.
-Na mit akartál mondani ? Kérdezte mosolyogva Vízi Vöröstől.
-Hát ezt. Ekkor Vörös adott egy sárkánypuszit Vízinek, aki ettől elpirult.
-Na szia Vízi. Mondta Vörös és gyorsan haza repült. Már csak Róni, Strawberry és a kölykök maradtak ott.
-Várj itt Mosolyka, mindjárt jövök. Mondta Róni Mosolykának és odament Mocsárhoz.
-Figyelj Mocsár köszi, hogy bemutattad nekem a lányod.
-Ő a lányunk. És szívesen. Mondta kedvesen Mocsár, Róni meg visszament Mosolykához elköszönni.
-Figyelj Mosolyka, nekem most mennem kell. Oké ?
-Miért nem maradsz itt velünk ? Kérdezte Mosolyka értetlen fejjel.
-Figyelj. Neked itt a helyed, nekem a vad sárkányok közt. De ne félj, még fogunk találkozni. Mondta Róni és elrepült, Mosolyka meg csak nézett utána. Kis idő múlva odament hozzá Max és a barátai.
-Hé jól vagy ? Kérdezte Max és egy kicsit meglökte Mosolykát.
-Igen, jól vagyok. Mondta Mosolyka és egy kis halovány mosoly volt az arcán.
-Mosolyka, jössz velünk játszani ? Kérdezte Eső.
-Aha miért ne ? És Mosolyka elment játszani a kölykökkel. Később azonban Starwberry és a kölykök is hazamentek, a sárkányok meg bementek a házba Charlieval együtt.
-Hé Charlie na jó volt a buli ? Kérdezte Felhőcske.
-Igen, klassz volt. Ilyet kéne máskor is csinálni. Felelte erre vidáman Charlie. Én meg pont ekkor toppantam be a házba és egyből megöleltem az összes sárkányomat, és ők is örültek nekem.
Max csak furán nézett Mosolykára.
-Mosolyka ő a te apukád ?
-Igen nyugi én is csak ma tudtam meg.
-Gyertek megyünk repülni ! Mondta nekik Felhőcske.
Pár perc múlva már mindenki kint volt a ház előtt és indultak repülni.
-De jó, hogy ilyen sokan vagyunk. Ugye Felhőcske ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen, nagyon jó. Megmondtam, hogy jó ötlet. Mondta Felhőcske és begyorsított.
-Ó megint kezdi. Mondta Mocsár. És Felhőcske után sietett.
-Ezt vehetjük egy versenynek ? Kérdezte Szikra.
-Ó igen. Felelte rá Vihar és Mocsárék után ment.
-Hé mindenki verseny van ! Kiáltotta Szikra és a többiek után ment.
-Hé apa mehet a verseny ? Te, én, Max, Kő és eső. Kérdezte Mosolyka, Rónitól és Max barátaitól.
-Persze 1 2 3 rajt !! Mondta Róni és be előzte Mosolykát.
-Őhm....Mosolyka nem akarunk a fatherod után menni ha ez már egy verseny ? Kérdezte Max.
-De szerintem utána kéne mennünk. Mondta Mosolyka és Róni után repült.
-Kő, Eső gyertek már ! Kiáltott utánuk Max, de Kő és Eső meg se hallották.
-Akkor egyedűl megyek utánuk. És Max Mosolyka után repült.
Csak Vízi és Vörös maradtak ott egyes egyedül.
-És Vízi, hogy-hogy eltűntél ? Kérdezte kíváncsian Vörös.
-Hát, meguntam, hogy állandóan egy szigeten kell élnem és elszöktem. És szerintem jól tettem. Mondta nyugodtan Vízi.
-Őhm Vízi már akartam valamit mondani csak nem találtalak eddig. Mondta félénken Vörös.
-Majd később elmondod, de most siessünk a többiek után. Mondta Vízi és a többiek után sietett.
-Hát ez sem az én napom. Mondta Vörös és Vízi után sietett.
Miután mindenki utolérte Mosolykát és Rónit, leszálltak a ház előtt.
-Ezek szerint tettünk egy kőrt a szigeten. Mondta meglepve Mosolyka.
-Igen. Felelte rá Róni.
Kis idő múlva mindenki megérkezett a ház elé. És néhányan már elkezdtek haza szálingózni.
-Hát szia Felhőcske. Örültünk, hogy láthattunk téged. Mondta Szikra és átölelte Felhőcskét.
-Szerintem még fogunk találkozni. Mondta Felhőcske.
Vihar és Szikra még egyszer elköszöntek Felhőcskétől és a többiektől és haza repültek.
Vörös és Vízi őket nézték, aztán meg egymásra néztek.
-Na mit akartál mondani ? Kérdezte mosolyogva Vízi Vöröstől.
-Hát ezt. Ekkor Vörös adott egy sárkánypuszit Vízinek, aki ettől elpirult.
-Na szia Vízi. Mondta Vörös és gyorsan haza repült. Már csak Róni, Strawberry és a kölykök maradtak ott.
-Várj itt Mosolyka, mindjárt jövök. Mondta Róni Mosolykának és odament Mocsárhoz.
-Figyelj Mocsár köszi, hogy bemutattad nekem a lányod.
-Ő a lányunk. És szívesen. Mondta kedvesen Mocsár, Róni meg visszament Mosolykához elköszönni.
-Figyelj Mosolyka, nekem most mennem kell. Oké ?
-Miért nem maradsz itt velünk ? Kérdezte Mosolyka értetlen fejjel.
-Figyelj. Neked itt a helyed, nekem a vad sárkányok közt. De ne félj, még fogunk találkozni. Mondta Róni és elrepült, Mosolyka meg csak nézett utána. Kis idő múlva odament hozzá Max és a barátai.
-Hé jól vagy ? Kérdezte Max és egy kicsit meglökte Mosolykát.
-Igen, jól vagyok. Mondta Mosolyka és egy kis halovány mosoly volt az arcán.
-Mosolyka, jössz velünk játszani ? Kérdezte Eső.
-Aha miért ne ? És Mosolyka elment játszani a kölykökkel. Később azonban Starwberry és a kölykök is hazamentek, a sárkányok meg bementek a házba Charlieval együtt.
-Hé Charlie na jó volt a buli ? Kérdezte Felhőcske.
-Igen, klassz volt. Ilyet kéne máskor is csinálni. Felelte erre vidáman Charlie. Én meg pont ekkor toppantam be a házba és egyből megöleltem az összes sárkányomat, és ők is örültek nekem.
2016. február 15., hétfő
6. rész : Mi van ha egy estére elhagyom a házat ? 1. rész
Reggel már megint arra keltem hogy egy rém volt az ablakban. Annak is volt egy levél a szájában de az vörös szalaggal volt bekötve. Ez a szalag azt jelenti hogy sürgős levél ezért ki is mentem, elkértem a rémtől a levelet és elkezdtem olvasni.
Bakker és reggel 8 volt szóval gyorsan átöltöztem és Mocsárra hogy legalább az őrsre vigyen el. Majdnem elindultam ekkor eszembe jutott valami : Ki fog vigyázni a sárkányokra ? Ekkor Felhőcske odajött és rámmosolygott mintha mondta volna hogy nem lesz semmi baj. Erre elővettem 5 vödör vizet, 3 zsák halat és mondtam nekik:
-Holnapig tart a megbeszélés holnap este jövök.
És el repültem most már Mocsárral.
Sárkánynyelven
-Ez az imádom ezt a időszakot ! Mondta boldogan Felhőcske.
-Miért ilyenkór mi van ? Kérdezte Mosolyka és Vízi.
-Hát ilyenkór egyedűl vagyunk egy napot a házban és azt csinálunk amit akarunk.
-Akár egy kis bulit is ? Kérdezte lelkesen Mosolyka.
-Persze ! Mondta Felhőcske.
-Akkor buli ma este ? Kérdezte Vízi.
-Persze ! Mondta lelkesen Felhőcske.
-Végre szerezhetek barátokat ! Mondta lelkesen Mosolyka.
-Én meg talizhatok végre Vörössel ! Mondta Vízi.
-Az meg ki ? Kérdezte Felhőcske és Mosolyka.
-A haverom. Mondta Vízi.
Ekkor betoppant Mocsár
-Hát ti miről beszéltek ilyen lelkesen ? Kérdezte Mocsár.
-Anya rendezhetünk egy bulit ? Kérdezte Mosolyka.
-Felhőcske ne mondd hogy meséltél neki. Mondta Mocsár.
-Csak elmondtam mivan ha a Gazdi nincs itt. Mondta Felhőcske.
-Hát jó majd meglátod milyen ha nincs itt senki csak mi sárkányok. Mondta Mocsár.
Erre Felhőcske kiment ahol egy csomó rettenetes rém volt.
-Charlie gyere csak ide. Mondta Felhőcske egy rémnek aki erre odament.

-Mi kéne ha volna ? Mondta Charlie.
-El kéne menni pár sárkányhoz. Mondta Felhőcske.
-Kikhez ?
-Maxhez, S.D.hez és még egy sárkányhoz kéne.
-Kihez ?
-Vízi hol lakik az a haverod ?!
-Majd elmegyek Charlieval. Mondta Vízi.
-Jól van akkor ő veled megy.
-Ennyi ?
-Ó meg Viharhoz és Szikrához.
-Meg Rónihoz. Mondta Mocsár.
-Az ki ? Kérdezte Mosolyka.
-Ő a te apád.
-Ő hol van ? Kérdezte Charlie.
-Itt van a szigeten a napnyugatszikláknál. Mondta Mocsár.
-Jól van akkor gyere Vízi. Mondta Charlie és Vízivel együtt elmentek a meghívottakért.
Napnyugtára Charlie és Vízi visszaértek.
-Na ? Kérdezte Felhőcske.
-Mindenkihez elmentem és ezt mondták:
-Mindenki jön ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen. Mondta Charlie.
-Róni ? Kérdezte Mocsár.
-Ő is.
-Rendben.Mondta Mocsár és bement a házba.
-Szóval Felhőcske.......
-Várj Charlie volna kedved neked is jönni ?
-Persze !
-Szóval mit akartál mondani ?
-Pont ezt.
-Akkor igen. :D
-Szerintem akkor siessünk mert mindjárt jönnek a többiek. Mondta Vízi és bement a házba.
-Jól van. Mondta Felhőcske.
Mindenki bement a házba és készülődtek a vendégek fogadására. Kis idő múlva kaparászás hallatszott az ajtó felől.
-Charlie megnéznéd ki az ? Kérdezte Felhőcske.
-Persze de ha felfalnak az a te hibád lesz. Mondta viccesen Charlie és kinyitotta nagy nehezen az ajtót, hiszen olyan pici, és ott állt 2 éjfúria az egyik zöld volt sárga szemekkel a másik tiszta kék volt.
-Hát sziasztok mióta nem láttalak titeket !
Mondta boldogan Felhőcske.
-Hát elég régóta Felhőcske, már azt hittük elfelejtettél minket. Mondta Szikra.
-Azt soha Szikra ! Mondta Felhőcske és bevezette Szikrát és Vihart a házba.
-Na és miújság veled Felhőcske ? Kérdezte Vihar.
-Semmi itt élek együtt a barátaimmal és elvagyok. Veletek ?
-Semmi különös velünk sem. Mondta Szikra.
Felhőcske, Szikra és Vízi, Vihar és Mocsár beszélgettek míg Charlie és Mosolyka csak figyeltek. Egy kis idő múlva kaparászás hallatszott az ajtónál.
-KINYITOM ! Mondta Mosolyka és odafutott az ajtóhoz és kinyitotta. Meglátta Dark Strawberryt aki fáradtan jött be.
-Mi a baj Strawberry ? Kérdezte Mosolyka.
-Max hozott neked barátokat. Mondta fáradtan Strawberry és bemutatkozott a többi vendégnek.
Megjött Max és még 2 Fúrókarom jött veleakik egyből ráugrottak Mosolykára.
-Szia Mosolyka gondoltam elhozom a többi barátomat is. Eső, Kő szálljatok le Mosolykáról.
-Köszi Max. Mondta Mosolyka és feltápászkodott.
-Szia Mosolyka, én Eső vagyok ő meg Kő. Mondta vidáman és izgatottan Eső.
-Oké oké nyugi, öregem sokkal energikusabbak vagytok mint én meg Max együtt véve. Mondta Mosolyka. Kis idő múlva megint kopogás hallatszott, Mosolyka pont nyitotta volna ki az ajtót de Vízi gyorsabb volt nála és kinyitotta.
-Szia Vörös rég nem láttalak !
-Szia Vízi én se láttalak már mióta.
Vörös és Vízi elmentek beszélgetni, Mocsár meg kiment a ház elé és várt Rónira. Egy kis idő múlva Mosolyka oda ment Mocsárhoz.
-Anya kit vársz ? Kérdezte kíváncsian Mosolyka.
-Csak várok valakit és holvannak azok a kis izgőmozgók ? Kérdezte Mocsár.
-Pihiznek, sokkal energikusabbak mint Max.
-Az már biztos.
Ekkor mocorgás hallatszott a bokroknál és előjött Róni.-Szia Róni rég láttalak. Mondta ridegen Mocsár.-Szia én is rég láttalak. Mondta Róni.
Eközben ott állt Mocsár háta mögött Mosolyka és morogta Rónit.
-Ő kicsoda ? Kérdezte Róni.
-Róni bemutatom Mosolykát ő a te kölyköd, Mosolyka bemutatom Rónit ő a te apád.
-Az én apám ?! Mondta lepetten Mosolyka.
-Nekem van egy lányom ?! Mondta Róni is meglepetten.
-Ismerkedjetek össze én bementem. Mondta Mocsár és besietett a házba. A 2 sárkány meg ott állt csendben.
-Te apa miért hagytad itt anyát ? Kérdezte Mosolyka.
-Ő hagyott ott valamiért. Lehet hogy a gadád miatt. Mondta Róni.
-Azt megértem a gazdám elég jó fej.
-Biztos.
-Miért mondod ezt ?
-Én vad sárkány vagyok.
-Már értem miért nincs nyerged.
-Látom anyád személyiségét örökölted.
-Tőled meg a színemet, a növekedésemet.
-A képességeimet nem ?
-Milyen képességeket ?
-Világítás a sötétben, vibráló plazmabomba hasonlók.
-Hát a fénylést még nem próbáltam és plazabombát se lőttem még soha.
-Akkor itt az ideje kipróbálni.
-Mi ?
-Löjjél arra a fára.
-Hát jó. Mondta Mosolyka és meglőtte a vele szembe levő fát és a plazmabombája csak ugyan vibráló fényt adott.
-Ez király volt ! Mondta Mosolyka.
-ugye ? Most próbálj világítani.
-Hát jó...........nem megy.
-Semmi baj nem lehet mindent örökölni.
-De azért köszi.
Ebben a pillanatban kijött Max, Eső és kő.
-Hé Mosolyka hol voltál ? Kérdezte Kő.
-Kő, Mosolyka itt van egy......idegen...sárkánnyal..nem mész innen te ! Mondta Max.
-Ő ki Mosolyka ? Kérdezte Róni.
-Egy barátom apa.
Bakker és reggel 8 volt szóval gyorsan átöltöztem és Mocsárra hogy legalább az őrsre vigyen el. Majdnem elindultam ekkor eszembe jutott valami : Ki fog vigyázni a sárkányokra ? Ekkor Felhőcske odajött és rámmosolygott mintha mondta volna hogy nem lesz semmi baj. Erre elővettem 5 vödör vizet, 3 zsák halat és mondtam nekik:
-Holnapig tart a megbeszélés holnap este jövök.
És el repültem most már Mocsárral.
Sárkánynyelven
-Ez az imádom ezt a időszakot ! Mondta boldogan Felhőcske.
-Miért ilyenkór mi van ? Kérdezte Mosolyka és Vízi.
-Hát ilyenkór egyedűl vagyunk egy napot a házban és azt csinálunk amit akarunk.
-Akár egy kis bulit is ? Kérdezte lelkesen Mosolyka.
-Persze ! Mondta Felhőcske.
-Akkor buli ma este ? Kérdezte Vízi.
-Persze ! Mondta lelkesen Felhőcske.
-Végre szerezhetek barátokat ! Mondta lelkesen Mosolyka.
-Én meg talizhatok végre Vörössel ! Mondta Vízi.
-Az meg ki ? Kérdezte Felhőcske és Mosolyka.
-A haverom. Mondta Vízi.
Ekkor betoppant Mocsár
-Hát ti miről beszéltek ilyen lelkesen ? Kérdezte Mocsár.
-Anya rendezhetünk egy bulit ? Kérdezte Mosolyka.
-Felhőcske ne mondd hogy meséltél neki. Mondta Mocsár.
-Csak elmondtam mivan ha a Gazdi nincs itt. Mondta Felhőcske.
-Hát jó majd meglátod milyen ha nincs itt senki csak mi sárkányok. Mondta Mocsár.
Erre Felhőcske kiment ahol egy csomó rettenetes rém volt.
-Charlie gyere csak ide. Mondta Felhőcske egy rémnek aki erre odament.
-Mi kéne ha volna ? Mondta Charlie.
-El kéne menni pár sárkányhoz. Mondta Felhőcske.
-Kikhez ?
-Maxhez, S.D.hez és még egy sárkányhoz kéne.
-Kihez ?
-Vízi hol lakik az a haverod ?!
-Majd elmegyek Charlieval. Mondta Vízi.
-Jól van akkor ő veled megy.
-Ennyi ?
-Ó meg Viharhoz és Szikrához.
-Meg Rónihoz. Mondta Mocsár.
-Az ki ? Kérdezte Mosolyka.
-Ő a te apád.
-Ő hol van ? Kérdezte Charlie.
-Itt van a szigeten a napnyugatszikláknál. Mondta Mocsár.
-Jól van akkor gyere Vízi. Mondta Charlie és Vízivel együtt elmentek a meghívottakért.
Napnyugtára Charlie és Vízi visszaértek.
-Na ? Kérdezte Felhőcske.
-Mindenkihez elmentem és ezt mondták:
-Mindenki jön ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen. Mondta Charlie.
-Róni ? Kérdezte Mocsár.
-Ő is.
-Rendben.Mondta Mocsár és bement a házba.
-Szóval Felhőcske.......
-Várj Charlie volna kedved neked is jönni ?
-Persze !
-Szóval mit akartál mondani ?
-Pont ezt.
-Akkor igen. :D
-Szerintem akkor siessünk mert mindjárt jönnek a többiek. Mondta Vízi és bement a házba.
-Jól van. Mondta Felhőcske.
Mindenki bement a házba és készülődtek a vendégek fogadására. Kis idő múlva kaparászás hallatszott az ajtó felől.
-Charlie megnéznéd ki az ? Kérdezte Felhőcske.
-Persze de ha felfalnak az a te hibád lesz. Mondta viccesen Charlie és kinyitotta nagy nehezen az ajtót, hiszen olyan pici, és ott állt 2 éjfúria az egyik zöld volt sárga szemekkel a másik tiszta kék volt.
-Hát sziasztok mióta nem láttalak titeket !
Mondta boldogan Felhőcske.
-Hát elég régóta Felhőcske, már azt hittük elfelejtettél minket. Mondta Szikra.
-Azt soha Szikra ! Mondta Felhőcske és bevezette Szikrát és Vihart a házba.
-Na és miújság veled Felhőcske ? Kérdezte Vihar.
-Semmi itt élek együtt a barátaimmal és elvagyok. Veletek ?
-Semmi különös velünk sem. Mondta Szikra.
Felhőcske, Szikra és Vízi, Vihar és Mocsár beszélgettek míg Charlie és Mosolyka csak figyeltek. Egy kis idő múlva kaparászás hallatszott az ajtónál.
-KINYITOM ! Mondta Mosolyka és odafutott az ajtóhoz és kinyitotta. Meglátta Dark Strawberryt aki fáradtan jött be.
-Mi a baj Strawberry ? Kérdezte Mosolyka.
-Max hozott neked barátokat. Mondta fáradtan Strawberry és bemutatkozott a többi vendégnek.
Megjött Max és még 2 Fúrókarom jött veleakik egyből ráugrottak Mosolykára.
-Szia Mosolyka gondoltam elhozom a többi barátomat is. Eső, Kő szálljatok le Mosolykáról.
-Köszi Max. Mondta Mosolyka és feltápászkodott.
-Szia Mosolyka, én Eső vagyok ő meg Kő. Mondta vidáman és izgatottan Eső.
-Oké oké nyugi, öregem sokkal energikusabbak vagytok mint én meg Max együtt véve. Mondta Mosolyka. Kis idő múlva megint kopogás hallatszott, Mosolyka pont nyitotta volna ki az ajtót de Vízi gyorsabb volt nála és kinyitotta.
-Szia Vörös rég nem láttalak !
-Szia Vízi én se láttalak már mióta.
Vörös és Vízi elmentek beszélgetni, Mocsár meg kiment a ház elé és várt Rónira. Egy kis idő múlva Mosolyka oda ment Mocsárhoz.
-Anya kit vársz ? Kérdezte kíváncsian Mosolyka.
-Csak várok valakit és holvannak azok a kis izgőmozgók ? Kérdezte Mocsár.
-Pihiznek, sokkal energikusabbak mint Max.
-Az már biztos.
Ekkor mocorgás hallatszott a bokroknál és előjött Róni.-Szia Róni rég láttalak. Mondta ridegen Mocsár.-Szia én is rég láttalak. Mondta Róni.
Eközben ott állt Mocsár háta mögött Mosolyka és morogta Rónit.
-Ő kicsoda ? Kérdezte Róni.
-Róni bemutatom Mosolykát ő a te kölyköd, Mosolyka bemutatom Rónit ő a te apád.
-Az én apám ?! Mondta lepetten Mosolyka.
-Nekem van egy lányom ?! Mondta Róni is meglepetten.
-Ismerkedjetek össze én bementem. Mondta Mocsár és besietett a házba. A 2 sárkány meg ott állt csendben.
-Te apa miért hagytad itt anyát ? Kérdezte Mosolyka.
-Ő hagyott ott valamiért. Lehet hogy a gadád miatt. Mondta Róni.
-Azt megértem a gazdám elég jó fej.
-Biztos.
-Miért mondod ezt ?
-Én vad sárkány vagyok.
-Már értem miért nincs nyerged.
-Látom anyád személyiségét örökölted.
-Tőled meg a színemet, a növekedésemet.
-A képességeimet nem ?
-Milyen képességeket ?
-Világítás a sötétben, vibráló plazmabomba hasonlók.
-Hát a fénylést még nem próbáltam és plazabombát se lőttem még soha.
-Akkor itt az ideje kipróbálni.
-Mi ?
-Löjjél arra a fára.
-Hát jó. Mondta Mosolyka és meglőtte a vele szembe levő fát és a plazmabombája csak ugyan vibráló fényt adott.
-Ez király volt ! Mondta Mosolyka.
-ugye ? Most próbálj világítani.
-Hát jó...........nem megy.
-Semmi baj nem lehet mindent örökölni.
-De azért köszi.
Ebben a pillanatban kijött Max, Eső és kő.
-Hé Mosolyka hol voltál ? Kérdezte Kő.
-Kő, Mosolyka itt van egy......idegen...sárkánnyal..nem mész innen te ! Mondta Max.
-Ő ki Mosolyka ? Kérdezte Róni.
-Egy barátom apa.
Folytatása következik
2016. február 2., kedd
5. rész : + 2 sárkány=KÁOSZ
Ma kora reggel arra keltem hogy egy rettenetes rém kaparja az ablakot. Álmosan felkeltem az ágyból és megnéztem mit akar a rém. Megláttam a szájában egy levelet. Ez állt a levélben :
Elolvastam a levelet és nem tudtam mit csináljak. Végül is Mindegyik sárkányom szereti Dark Strawberryt, de Mosolyka nem ismeri és ebben a kórban kiszámíthatatlan. Próba cseresznye elővettem egy lapot és írtam Lettinek hogy vállalom. A rém még itt volt szóval odaadtam neki a levelet és egyből el is repült vele. Visszamentem aludni de most meg Mosolyka nem hagyott aludni mert pont most van kedve repülni. Szóval gyorsan átöltöztem és ráraktam a nyerget Mosolykára. Mocsár és a többiek még aludtak mert Mocsár nem örülne ha más sárkányon repülnék. Szóval rá ültem Mosolykára és ő egyből felszállt. Nem is volt olyan rossz ilyen korán repülni mert szép volt a napfelkelte, nem volt olyan nagy zaj mint általában és Mosolyka most nyugodtabban repült. Tettünk egy gyors kőrt a sziget körűl és hazasiettünk. De nem voltunk elég gyorsak mert kinyitottam az ajtót és ott állt Mocsár mérgesen.
-Bocsi kislány de a lányod nagyon erőszakos tud lenni. Mondtam de erre Mocsár elment enni. Felhőcske már megszokta na meg ő még aludt.
De gyorsan felkelt mert Mosolyka őt sem kímélte az idegesítésével. Na erről a korszakról beszéltem az előbb. Erre hallom hogy valaki kopogtat az ajtóban.
-Ez meg ki lehet ? Mondtam és kinyitottam az ajtót. Jázmin volt egy régi barátom aki meg sárkánymenhelyen dolgozik.
Neki is van sárkánya de neki egy kölyök fúrokarma van akit úgy hívnak hogy Max.
-Szia Saci rég nem láttalak ! Mondta Jázmin.
-Én is rég láttalak. Miújság ?
-Semmi különös, figyelj tudnál vigyázni Maxra 3 napig ? El kell mennem mert egy sárkány két fa közé ragadt és nem tud kijönni, de Max ott rohangálna össze-vissza.
-És ehez miért kéne 3 napig várnom ?
-Egy nap oda az út, egy napig vizsgálnunk kell és egy nap mire hazaérek.
-És te hogy fogsz odamenni ?
-Stoneval megyek a házörző éjfurián.
-Hát jó el vállalom.
-Köszi Saci 3 nap múlva jövök szia.
Jázmin elment és itt maradt a nyakamon + 1 sárkány. Aki már most játszik Mosolykával. De legalább elvannak. Délután 3 óra van és Max meg Mosolyka még mindig játszanak. Elég hangosan.
Kis idő után megérkezett Dark Strawberryvel. Letti csak köszönt, elmondta mit mikor és hogyan kell csinálni és gyorsan elment. Mindenki ittvan szóval végre elmehetünk sétálni NEM REPÜLNI sétálni. Kaptam egy pórázt Maxhaz, gyorsan felraktam rá amíg nyugton maradt. Nem könnyű 6 sárkánnyal együtt sétálni de szerencsémre minden rendben volt. Estére haza is értünk. Mosolyka és Max egyből elaludtak Mosolyka helyén. Dark Strawberry volt a második aki elaludtt Felhőcskével együtt Felhőcske helyén. Mocsár is elment aludni én maradtam ébren utoljára na meg Vízi aki egész nap valami csoda folytán csendben volt. Lehet hogy fél Maxtől mert egész nap szivatta csórikámat.
Még adtam adni a rémeknek egy tál halat és mentem be aludni. Vízi közben ott aludt el az ágyam mellett. Én is mentem aludni és gondolom 5 perc alatt elaludtam.
Másnap reggel
Még holnapig kell vigyázni a sárkányokra.
Hajj jól van Saci nyugi nyugi. Ma reggel arra keltem hogy Max ugrál az ágyamon. Mocsár ott állt tanácstalanúl nem tudta mit csináljon szegény a többi sárkánnyal együtt. Mocsár és Dark Strawbery pont egyszerre ordították le Max fejét hogy nyugodjon meg. A mai napot a kertben töltöttük nyugisan. Max meg Mosolyka beszélgettek a maguk modján.
Sárkánynyelven
-Mosolyka a gazdád miért ilyen ideges ? Kérdezte Max
-Az a baj hogy túl energikusak vagyunk Max valahogy nyugodtabbnak kellene lennünk. Mondta Mosolyka.
-Én 5 repüléstől nyugszom meg.
-Én 30 perc repüléstől.
-Az is jó. Hé ne nyagassuk a gazdádat hogy menjünk repülni ?
-Nem hiszem mert elég fáradtnak látszik néz csak rá.
-Igazad van, akkor menj jelezni neki addig odamegyek Dark strawberryhez.
-Hát rendben. És Mosolyka odament hozzám hogy menjünk repülni.
Közben Maxnél és Strawberrynél.
-Szia Strawberry mitcsinálsz ?
-csak D.S. amugy pihenek.
-Neked hol a gazdád ?
-Tovább képzésen :(.
-Mi a baj ?
-Alig törődik velem, tudom hogy szeret meg minden de szeretnék egy olyan napot amikór csak ketten vagyunk.
-Engem a gazdám túlszeretget.
-Hogy érted ?
-Folyton babusgat és ezért vagyok ilyen.
-Értem.
Mosolyka visszajött
-Hé fiuk gyertek megyünk repűlni.
-Na végre ! :D örűlt Max.
-Na akkkor gyertek.
Sárkánynyelvnek vége
Felűltem Mocsárra és mindannyian elmentünk repűlni tisztára mint egy sárkánybanda.
Amíg repűltünk Dark Strawberry eléág közel volt hozzám leht hogy Letti nem törődik vele annyit mint én Mocsárral és a többiekkel. Közben Max és Mosolyka össze-vissza repkedtek aztán amikór hazaértünk sokkal nyugodtabbak voltak és egyből elaludtak úgy mint Vízi és felhőcske. Mocsár felugrott az ágyamba és a fejét az ölembe tette. Strawberry csak ott feküdt szomorúan az ágy mellett.
-Strawberry gyere fel nyugodtan. MOndtam neki ő meg erre boldogan felugrott. Midkét sárkány ott aludt el az ágyamon és végűl mindenki aludt.
Másnap reggel
Jázmin és Letti ma jönnek a sárkányokért.
Na végre ma van ma jön mindenki a saját sárkányáért. Ne értsetek férre jó buli volt rájuk vigyázni. Először hogy ma nyugi legyen a házban elmentünk repűlni egy nagy kőrt a sziget körül hogy Mosolyka és Max nyugodtak legyenek. És a tervem be is jött. Nemsokkal miután hazaértünk Jázmin jött Maxért.
-Szia Saci ! Na tudtál vele bírni ? Kérdezte Jázmin.
-Igen és rájöttem mitől nyugszik meg.
-Na mondd el. :)
-Reptetéstől. Kb. 5 perc és már lenyugszik.
-Köszi ezt megjegyeztem na gyere Max !
Max meghallotta hogy hívja a gazdája ment volna de még beszélt Mosolykával
Sárkánynyelven
-Mennem kel. Mondta Max.
-Igen de még tudunk talizni ha a gazdád átjön. Mondta Mosolyka.
-Igaz.........pajti.
-Na menjél mi előtt még kiabálni fog utánad kiabál.
Sárkánynyelvnek vége.
Max és Jázmin elmentek de elötte még Jázmin megköszönte hogy vigyáztam Maxre mert nem vállalta egy barátja sem a munkahelyéről.
Délután 2 körűl
Végre megérkezett Letti Strawberryért.
-Szia Saci hol van Dark Strawberry ? Kérdezte Letti.
-Mindjárt jön de még kérdeznék valamit.
-Miaz kérdezz bátran.
-Te mennyit vagy Strawberryvel ?
-Hát a melóban azt csá.
-De neki ennél több kéne csak azt mondom otthon is legyél vele sokat jó ?
-Jó köszi hogy mondtad. :)
-Szívesen.
Kihívtam Srawberryt aki egyből kijött és egyből el is mentek. És végre egyedűl voltam otthon a saját sárkányaimmal.
Elolvastam a levelet és nem tudtam mit csináljak. Végül is Mindegyik sárkányom szereti Dark Strawberryt, de Mosolyka nem ismeri és ebben a kórban kiszámíthatatlan. Próba cseresznye elővettem egy lapot és írtam Lettinek hogy vállalom. A rém még itt volt szóval odaadtam neki a levelet és egyből el is repült vele. Visszamentem aludni de most meg Mosolyka nem hagyott aludni mert pont most van kedve repülni. Szóval gyorsan átöltöztem és ráraktam a nyerget Mosolykára. Mocsár és a többiek még aludtak mert Mocsár nem örülne ha más sárkányon repülnék. Szóval rá ültem Mosolykára és ő egyből felszállt. Nem is volt olyan rossz ilyen korán repülni mert szép volt a napfelkelte, nem volt olyan nagy zaj mint általában és Mosolyka most nyugodtabban repült. Tettünk egy gyors kőrt a sziget körűl és hazasiettünk. De nem voltunk elég gyorsak mert kinyitottam az ajtót és ott állt Mocsár mérgesen.
-Bocsi kislány de a lányod nagyon erőszakos tud lenni. Mondtam de erre Mocsár elment enni. Felhőcske már megszokta na meg ő még aludt.
De gyorsan felkelt mert Mosolyka őt sem kímélte az idegesítésével. Na erről a korszakról beszéltem az előbb. Erre hallom hogy valaki kopogtat az ajtóban.
-Ez meg ki lehet ? Mondtam és kinyitottam az ajtót. Jázmin volt egy régi barátom aki meg sárkánymenhelyen dolgozik.
Neki is van sárkánya de neki egy kölyök fúrokarma van akit úgy hívnak hogy Max.
-Szia Saci rég nem láttalak ! Mondta Jázmin.
-Én is rég láttalak. Miújság ?
-Semmi különös, figyelj tudnál vigyázni Maxra 3 napig ? El kell mennem mert egy sárkány két fa közé ragadt és nem tud kijönni, de Max ott rohangálna össze-vissza.
-És ehez miért kéne 3 napig várnom ?
-Egy nap oda az út, egy napig vizsgálnunk kell és egy nap mire hazaérek.
-És te hogy fogsz odamenni ?
-Stoneval megyek a házörző éjfurián.
-Hát jó el vállalom.
-Köszi Saci 3 nap múlva jövök szia.
Jázmin elment és itt maradt a nyakamon + 1 sárkány. Aki már most játszik Mosolykával. De legalább elvannak. Délután 3 óra van és Max meg Mosolyka még mindig játszanak. Elég hangosan.
Kis idő után megérkezett Dark Strawberryvel. Letti csak köszönt, elmondta mit mikor és hogyan kell csinálni és gyorsan elment. Mindenki ittvan szóval végre elmehetünk sétálni NEM REPÜLNI sétálni. Kaptam egy pórázt Maxhaz, gyorsan felraktam rá amíg nyugton maradt. Nem könnyű 6 sárkánnyal együtt sétálni de szerencsémre minden rendben volt. Estére haza is értünk. Mosolyka és Max egyből elaludtak Mosolyka helyén. Dark Strawberry volt a második aki elaludtt Felhőcskével együtt Felhőcske helyén. Mocsár is elment aludni én maradtam ébren utoljára na meg Vízi aki egész nap valami csoda folytán csendben volt. Lehet hogy fél Maxtől mert egész nap szivatta csórikámat.
Még adtam adni a rémeknek egy tál halat és mentem be aludni. Vízi közben ott aludt el az ágyam mellett. Én is mentem aludni és gondolom 5 perc alatt elaludtam.
Másnap reggel
Még holnapig kell vigyázni a sárkányokra.
Hajj jól van Saci nyugi nyugi. Ma reggel arra keltem hogy Max ugrál az ágyamon. Mocsár ott állt tanácstalanúl nem tudta mit csináljon szegény a többi sárkánnyal együtt. Mocsár és Dark Strawbery pont egyszerre ordították le Max fejét hogy nyugodjon meg. A mai napot a kertben töltöttük nyugisan. Max meg Mosolyka beszélgettek a maguk modján.
Sárkánynyelven
-Mosolyka a gazdád miért ilyen ideges ? Kérdezte Max
-Az a baj hogy túl energikusak vagyunk Max valahogy nyugodtabbnak kellene lennünk. Mondta Mosolyka.
-Én 5 repüléstől nyugszom meg.
-Én 30 perc repüléstől.
-Az is jó. Hé ne nyagassuk a gazdádat hogy menjünk repülni ?
-Nem hiszem mert elég fáradtnak látszik néz csak rá.
-Igazad van, akkor menj jelezni neki addig odamegyek Dark strawberryhez.
-Hát rendben. És Mosolyka odament hozzám hogy menjünk repülni.
Közben Maxnél és Strawberrynél.
-Szia Strawberry mitcsinálsz ?
-csak D.S. amugy pihenek.
-Neked hol a gazdád ?
-Tovább képzésen :(.
-Mi a baj ?
-Alig törődik velem, tudom hogy szeret meg minden de szeretnék egy olyan napot amikór csak ketten vagyunk.
-Engem a gazdám túlszeretget.
-Hogy érted ?
-Folyton babusgat és ezért vagyok ilyen.
-Értem.
Mosolyka visszajött
-Hé fiuk gyertek megyünk repűlni.
-Na végre ! :D örűlt Max.
-Na akkkor gyertek.
Sárkánynyelvnek vége
Felűltem Mocsárra és mindannyian elmentünk repűlni tisztára mint egy sárkánybanda.
Amíg repűltünk Dark Strawberry eléág közel volt hozzám leht hogy Letti nem törődik vele annyit mint én Mocsárral és a többiekkel. Közben Max és Mosolyka össze-vissza repkedtek aztán amikór hazaértünk sokkal nyugodtabbak voltak és egyből elaludtak úgy mint Vízi és felhőcske. Mocsár felugrott az ágyamba és a fejét az ölembe tette. Strawberry csak ott feküdt szomorúan az ágy mellett.
-Strawberry gyere fel nyugodtan. MOndtam neki ő meg erre boldogan felugrott. Midkét sárkány ott aludt el az ágyamon és végűl mindenki aludt.
Másnap reggel
Jázmin és Letti ma jönnek a sárkányokért.
Na végre ma van ma jön mindenki a saját sárkányáért. Ne értsetek férre jó buli volt rájuk vigyázni. Először hogy ma nyugi legyen a házban elmentünk repűlni egy nagy kőrt a sziget körül hogy Mosolyka és Max nyugodtak legyenek. És a tervem be is jött. Nemsokkal miután hazaértünk Jázmin jött Maxért.
-Szia Saci ! Na tudtál vele bírni ? Kérdezte Jázmin.
-Igen és rájöttem mitől nyugszik meg.
-Na mondd el. :)
-Reptetéstől. Kb. 5 perc és már lenyugszik.
-Köszi ezt megjegyeztem na gyere Max !
Max meghallotta hogy hívja a gazdája ment volna de még beszélt Mosolykával
Sárkánynyelven
-Mennem kel. Mondta Max.
-Igen de még tudunk talizni ha a gazdád átjön. Mondta Mosolyka.
-Igaz.........pajti.
-Na menjél mi előtt még kiabálni fog utánad kiabál.
Sárkánynyelvnek vége.
Max és Jázmin elmentek de elötte még Jázmin megköszönte hogy vigyáztam Maxre mert nem vállalta egy barátja sem a munkahelyéről.
Délután 2 körűl
Végre megérkezett Letti Strawberryért.
-Szia Saci hol van Dark Strawberry ? Kérdezte Letti.
-Mindjárt jön de még kérdeznék valamit.
-Miaz kérdezz bátran.
-Te mennyit vagy Strawberryvel ?
-Hát a melóban azt csá.
-De neki ennél több kéne csak azt mondom otthon is legyél vele sokat jó ?
-Jó köszi hogy mondtad. :)
-Szívesen.
Kihívtam Srawberryt aki egyből kijött és egyből el is mentek. És végre egyedűl voltam otthon a saját sárkányaimmal.
2016. január 7., csütörtök
4. rész : Mosolyka barátja
Mosolyka nagyon gyorsan nő már majdnem olyan nagy mint Vízi. Biztos az apjától örökölte a fejlődését mert a lilafúrák gyorsan nőnek. Az apját azóta nem láttuk amióta Mocsár visszajött. Mocsár viszont nagyon sokat törődik Mosolykával nem engedi el egyedűl sehova. Szegény Mosolykán látszik hogy már nagyon unja hogy anyja mindenhová követi. De ma szerencséje van mert most először fog velem repülni. Már megtanult repülni amikor 2 hetes volt. Csak az a baj hogy Mosolykának nincs nyerge ezért az a terv hogy
Mosolykával próbarepülésként elmegyünk a Sárkányrendőrségre mert ott lehet venni nyerget. Amikór elindúltunk nagyon cuki fejet vágott.
Természetesen velünkjött Mocsár, Felhőcske és Vízi hátha valami baj lesz. Mosolyka már nem bírt várni felültem rá és egyből felszállt. Gyorsabb volt mint Felhőcske pedig ő nagyon gyors. Miközben repültünk próbáltam kapaszkodni a nyeregbe de rájöttem hogy nincs is alattam nyereg szóval röktönöztem és átölelve Mosolyka nyakát repültünk. Gyorsan odaértünk és találkoztam Lettivel.
-Látom Saci megtudtad a poént :).
-Igen Letti figyelj knéne nyereg Mosolykának.
-Szép név.
-Köszi akkor tudsz nyerget adni ?
-Persze de hol van a többi sárkányod ?
-Ó lemaradtak amíg itt megvárom őket addig tudsz adni nyerget Mosolykának ?
-Igen. Na gyere Mosolyka !
Mosolyka elment Lettivel én megvártam Mocsárt, Felhőcskét és Vízit. Nem is kellett sokat várnom csak 10 percet. De inkább jöttek volna később mert elég csúnyán néztek rám.
Felhőcske durcizott, Vízi szaglászott és Mocsár meg Mosolykát várta. Mosolykáék gyorsak voltak mert 10 perc alatt készen voltak.
-Holnapra kész lesz a nyereg. Mondta Letti
-Holnapra ?
-Még nem csináltam ilyen méretre nyerget.
-Hát jó.
Szóval elmentünk de most Mocsárra ültem. Félúton Mosolyka kicsit nyugtalankodott aztán nem bírta tovább és nagyon előre ment. Utol érni sem tudtuk.
Sárkánynyelven
-Végre visszaértem most már csak várnom kell anyára és a többiekre.
napnyugtára
-Hol vannak már na jó inkább elmegyek körül nézni.
Késő estére
-Na most már hazamegyek..................................de merre van a haza ? Erre hirtelen valami mozgolódás hallatszott a bokrok közül. Mosolyka csak nézett a hang irányába. Hirtelen kirepült a bokrok közül egy színárvány színű világréme.
-Mit keresel a területemen ? Megküzdöttem érte de keményen ! Mondta dühösen a világréme.
-Bocs nem tudtam hogy ez a föld a tied. Hé talán tudnál segíteni hazajutni !
-Miért nem találsz haza ?
-Nem elkóboróltam és eltévedtem.
-Így jártál.
-Légyszi legalább mondd merre menjek.
-Nem ! Így is sok dolgom van tünj innen !
-Jó istenem ilyen fúria sárkányt.
Ezzel Mosolyka elment keresni a hazautat.
-Fúria ? Én ? Kérdezte magában a világréme.
Messzebb
-Hajj vajon hol lehetek ? Kérdezte hangosan Mosolyka. Erre 2 igen dühös gronkel ugrott elő.
-Hé takarodj innen ha csak nem akarod széttépettfúriaképp végezni. Mondták dühösen a gronkelek.
-Öregem mindenki ezzel takarodj dumával jön elegem van nem megyek el !
-Akkor megástad a sírodat te fúria.
-Ám legyen !
Már éppen elkezdtek volna harcolni de valami csoda folytán a Világréme lefagyasztotta a 2 gronkelt és elfutott.
-Hé gyere már. Suttogta a világréme. Mosolyka meg zavartan de utána ment.
-Miért mentettél meg ?
-Meggondóltam magam és segíteni szeretnék.
-Tényleg ?
-Meg nem szeretem ha lefúriáznak.
-Értem. Nos merre van a hazaút ?
-Hol laksz ?
-Az erdő szélén.
-Merre ?
-Nyugatra egy kis háznál az anyukámmal és a gazdival meg annak 2 sárkányával.
-Egy gazdával ?
-Igen.
-O akkor nekem mennem kell.
-Hé úgy volt hogy segítesz !
-Nem akarom hogy megint elfogjanak.
-Elfogjanak ?!
-Kicsikoromban elszakítottak a családomtól. 2 hete elszöktem azóta keresnek engem mert van rám vevő és sok pénzt adna értem.
-A gazdám segíthet.
-Hogyan ?
-Gazdámnak van egy haverja aki sárkányvédő.
-Oké csak menjünk már nem akarok itt lenni sokáig.
-oké.
-Na akkor át kéne menni az erdei rengetegen. Jól tudsz repűlni ?
-Hé miaz hogy !
-Na akkor gyerünk.
Később
-Gyorsan kiértünk. Mondta Mosolyka.
-Hát persze mert siettünk. Felelte a világréme.
-És most merre tovább ?
-Erre egyenesen aztán napkeltére odaérünk.
-Hát jó.
Út közben
-Tényleg neked mi is a neved ? Kérdezte Mosolyka.
-Ja igen a nevem Fényesség meg még van egy testvérem Rainbow.Mondta Fényesség.
-Szép név és mivan a tesóddal ?
-Ő nem tudott elszökni és ott maradt a hajón.
-Hajón ?
-Az egy hajóskereskedés és engem a testvéremmel együtt kértek.
-Oh értem.
-Na menjünk mindjárt ott vagyunk.
-Jó.
Odaérve
-Na itthon vagy. Mondta Fényesség.
-Várj egy picit. Mondta Mosolyka és befutott a házba.
A házban
-Anya megjöttem ! Kiáltotta Mosolyka és erre lefutott a lépcsőn Mocsár, Vízi és Felhőcske.
-Mosolyka hol voltál ? Kérdezte Mocsár
-Igen anyád agyon aggódta magát. Mondta Felhőcske.
-Véletlen elcsatangóltam de egy Színárványszínű világréme segített hazahozni.
-Hol van szeretném neki megköszönni ? Mondta Mocsár.
-Kint van. Mondta Mosolyka.
-Na akkor menjünk ki hozzá ! Mondta Vízi.
Mosolyka kivezette a többieket a házból és odavezette Fényességhez.
-Köszi hogy visszahoztad. Mondta Mocsár.
-Szívesen tettem de most megyek kiszabadítani a tesómat. Mondta Fényesség.
-Miért mivan vele ?
-Elraboltak minket és csak én tudtam elszökni.
-Akkor megyünk segíteni ennyivel tartozunk neked.
-Hát jó de kemény bunyó lesz.
-Ó mi azt szeretjük. Mondta Felhőcske.
Sárkánynyelvnek vége.
Mocsár jelzett hogy szeretne repűlni és elmentünk az összes sárkánnyal még Fénnyességgel is az északi vizekhez. Ja közben kiderűlt hogy a Világrémének mi a neve az égésitetoválás miatt.
Olyan volt mintha Fényesség mutatta volna valahova az utat mert Fényességet követték. Egy idő után láttunk egy hajót amin pont elkaptak egy olyan sárkányt ami olyan volt mint Fényesség. Akkor azért jöttünk el repűlni hogy kiszabadítsuk azt a sárkányt valószínüleg a tesója lehet aki el akart szökni de elkapták.
Őt Rainbownak hívták és muszáj volt megmenteni. Gyorsan küldtem egy rémet Lettinek hogy itt van egy sárkánykereskedő hajó. Felhőcske, Mosolyka és Fényesség odarepűltek és szétlötték a hajót. Mi Mocasárral elkaptuk a főnököt. Épp időben megérkezett egy csomó emberrel Letti és elkapták a többi embert.
-Köszi Saci hogy szóltál.
-Szívesen.
És Lettiék már mentek is és elvittek mindenkit aki a hajón volt. A sárkányokkal meg hazamentünk.
Sárkánynyelven
-Köszi Mosolyka hogy visszahoztad a tesómat. Mondta Fényesség.
-Szívesen de ügye barátok vagyunk ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen de nem tudok itt maradni ha erre járunk akkor beugrunk.
-Köszi hogy kimentettetek. Mondta Rainbow.
Sárkánynyelvnek vége
Rainbow és Fényesség pedig elmentek és Mosolyka meg csak nézett utánuk aztán bementünk a házba. Mosolyka odament Mocsárhoz.
Sárkánynyelven
-Anya ugye most már nem fogsz annyira védeni engem ? Kérdezte Mosolyka Mocsártól.
-Hát ha tudtál vigyázni magadra akkor ez esetben nem. Mondta Mocsár.
Sárkánynyelvnek vége
-Jaj el kell menni Mosolyka nyergéért ! Mondtam és Mocsár egyből odaállt elém hogy üljek rá. 5 perc alatt oda is értünk és megint pont akkor találkoztunk Lettivel.
-Na végre itt vagytok.
-Bocsi Letti de volt egy kis probléma.
-Mi volt az csak viccelek tudom mi volt na gyere Mosolyka.
Mosolyka elment Lettivel abba a szobába ahol a nyergeket próbálják fel. Egy kis idő múlva Mosolyka kijött hátán a nyergével.
-De jól áll ez neked Mosolyka !
Megköszöntem Lettinek a nyerget és gyorsan hazamentünk.
Mosolykával próbarepülésként elmegyünk a Sárkányrendőrségre mert ott lehet venni nyerget. Amikór elindúltunk nagyon cuki fejet vágott.
Természetesen velünkjött Mocsár, Felhőcske és Vízi hátha valami baj lesz. Mosolyka már nem bírt várni felültem rá és egyből felszállt. Gyorsabb volt mint Felhőcske pedig ő nagyon gyors. Miközben repültünk próbáltam kapaszkodni a nyeregbe de rájöttem hogy nincs is alattam nyereg szóval röktönöztem és átölelve Mosolyka nyakát repültünk. Gyorsan odaértünk és találkoztam Lettivel.
-Látom Saci megtudtad a poént :).
-Igen Letti figyelj knéne nyereg Mosolykának.
-Szép név.
-Köszi akkor tudsz nyerget adni ?
-Persze de hol van a többi sárkányod ?
-Ó lemaradtak amíg itt megvárom őket addig tudsz adni nyerget Mosolykának ?
-Igen. Na gyere Mosolyka !
Mosolyka elment Lettivel én megvártam Mocsárt, Felhőcskét és Vízit. Nem is kellett sokat várnom csak 10 percet. De inkább jöttek volna később mert elég csúnyán néztek rám.
Felhőcske durcizott, Vízi szaglászott és Mocsár meg Mosolykát várta. Mosolykáék gyorsak voltak mert 10 perc alatt készen voltak.
-Holnapra kész lesz a nyereg. Mondta Letti
-Holnapra ?
-Még nem csináltam ilyen méretre nyerget.
-Hát jó.
Szóval elmentünk de most Mocsárra ültem. Félúton Mosolyka kicsit nyugtalankodott aztán nem bírta tovább és nagyon előre ment. Utol érni sem tudtuk.
Sárkánynyelven
-Végre visszaértem most már csak várnom kell anyára és a többiekre.
napnyugtára
-Hol vannak már na jó inkább elmegyek körül nézni.
Késő estére
-Na most már hazamegyek..................................de merre van a haza ? Erre hirtelen valami mozgolódás hallatszott a bokrok közül. Mosolyka csak nézett a hang irányába. Hirtelen kirepült a bokrok közül egy színárvány színű világréme.
-Mit keresel a területemen ? Megküzdöttem érte de keményen ! Mondta dühösen a világréme.
-Bocs nem tudtam hogy ez a föld a tied. Hé talán tudnál segíteni hazajutni !
-Miért nem találsz haza ?
-Nem elkóboróltam és eltévedtem.
-Így jártál.
-Légyszi legalább mondd merre menjek.
-Nem ! Így is sok dolgom van tünj innen !
-Jó istenem ilyen fúria sárkányt.
Ezzel Mosolyka elment keresni a hazautat.
-Fúria ? Én ? Kérdezte magában a világréme.
Messzebb
-Hajj vajon hol lehetek ? Kérdezte hangosan Mosolyka. Erre 2 igen dühös gronkel ugrott elő.
-Hé takarodj innen ha csak nem akarod széttépettfúriaképp végezni. Mondták dühösen a gronkelek.
-Öregem mindenki ezzel takarodj dumával jön elegem van nem megyek el !
-Akkor megástad a sírodat te fúria.
-Ám legyen !
Már éppen elkezdtek volna harcolni de valami csoda folytán a Világréme lefagyasztotta a 2 gronkelt és elfutott.
-Hé gyere már. Suttogta a világréme. Mosolyka meg zavartan de utána ment.
-Miért mentettél meg ?
-Meggondóltam magam és segíteni szeretnék.
-Tényleg ?
-Meg nem szeretem ha lefúriáznak.
-Értem. Nos merre van a hazaút ?
-Hol laksz ?
-Az erdő szélén.
-Merre ?
-Nyugatra egy kis háznál az anyukámmal és a gazdival meg annak 2 sárkányával.
-Egy gazdával ?
-Igen.
-O akkor nekem mennem kell.
-Hé úgy volt hogy segítesz !
-Nem akarom hogy megint elfogjanak.
-Elfogjanak ?!
-Kicsikoromban elszakítottak a családomtól. 2 hete elszöktem azóta keresnek engem mert van rám vevő és sok pénzt adna értem.
-A gazdám segíthet.
-Hogyan ?
-Gazdámnak van egy haverja aki sárkányvédő.
-Oké csak menjünk már nem akarok itt lenni sokáig.
-oké.
-Na akkor át kéne menni az erdei rengetegen. Jól tudsz repűlni ?
-Hé miaz hogy !
-Na akkor gyerünk.
Később
-Gyorsan kiértünk. Mondta Mosolyka.
-Hát persze mert siettünk. Felelte a világréme.
-És most merre tovább ?
-Erre egyenesen aztán napkeltére odaérünk.
-Hát jó.
Út közben
-Tényleg neked mi is a neved ? Kérdezte Mosolyka.
-Ja igen a nevem Fényesség meg még van egy testvérem Rainbow.Mondta Fényesség.
-Szép név és mivan a tesóddal ?
-Ő nem tudott elszökni és ott maradt a hajón.
-Hajón ?
-Az egy hajóskereskedés és engem a testvéremmel együtt kértek.
-Oh értem.
-Na menjünk mindjárt ott vagyunk.
-Jó.
Odaérve
-Na itthon vagy. Mondta Fényesség.
-Várj egy picit. Mondta Mosolyka és befutott a házba.
A házban
-Anya megjöttem ! Kiáltotta Mosolyka és erre lefutott a lépcsőn Mocsár, Vízi és Felhőcske.
-Mosolyka hol voltál ? Kérdezte Mocsár
-Igen anyád agyon aggódta magát. Mondta Felhőcske.
-Véletlen elcsatangóltam de egy Színárványszínű világréme segített hazahozni.
-Hol van szeretném neki megköszönni ? Mondta Mocsár.
-Kint van. Mondta Mosolyka.
-Na akkor menjünk ki hozzá ! Mondta Vízi.
Mosolyka kivezette a többieket a házból és odavezette Fényességhez.
-Köszi hogy visszahoztad. Mondta Mocsár.
-Szívesen tettem de most megyek kiszabadítani a tesómat. Mondta Fényesség.
-Miért mivan vele ?
-Elraboltak minket és csak én tudtam elszökni.
-Akkor megyünk segíteni ennyivel tartozunk neked.
-Hát jó de kemény bunyó lesz.
-Ó mi azt szeretjük. Mondta Felhőcske.
Sárkánynyelvnek vége.
Mocsár jelzett hogy szeretne repűlni és elmentünk az összes sárkánnyal még Fénnyességgel is az északi vizekhez. Ja közben kiderűlt hogy a Világrémének mi a neve az égésitetoválás miatt.
Olyan volt mintha Fényesség mutatta volna valahova az utat mert Fényességet követték. Egy idő után láttunk egy hajót amin pont elkaptak egy olyan sárkányt ami olyan volt mint Fényesség. Akkor azért jöttünk el repűlni hogy kiszabadítsuk azt a sárkányt valószínüleg a tesója lehet aki el akart szökni de elkapták.
Őt Rainbownak hívták és muszáj volt megmenteni. Gyorsan küldtem egy rémet Lettinek hogy itt van egy sárkánykereskedő hajó. Felhőcske, Mosolyka és Fényesség odarepűltek és szétlötték a hajót. Mi Mocasárral elkaptuk a főnököt. Épp időben megérkezett egy csomó emberrel Letti és elkapták a többi embert.
-Köszi Saci hogy szóltál.
-Szívesen.
És Lettiék már mentek is és elvittek mindenkit aki a hajón volt. A sárkányokkal meg hazamentünk.
Sárkánynyelven
-Köszi Mosolyka hogy visszahoztad a tesómat. Mondta Fényesség.
-Szívesen de ügye barátok vagyunk ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen de nem tudok itt maradni ha erre járunk akkor beugrunk.
-Köszi hogy kimentettetek. Mondta Rainbow.
Sárkánynyelvnek vége
Rainbow és Fényesség pedig elmentek és Mosolyka meg csak nézett utánuk aztán bementünk a házba. Mosolyka odament Mocsárhoz.
Sárkánynyelven
-Anya ugye most már nem fogsz annyira védeni engem ? Kérdezte Mosolyka Mocsártól.
-Hát ha tudtál vigyázni magadra akkor ez esetben nem. Mondta Mocsár.
Sárkánynyelvnek vége
-Jaj el kell menni Mosolyka nyergéért ! Mondtam és Mocsár egyből odaállt elém hogy üljek rá. 5 perc alatt oda is értünk és megint pont akkor találkoztunk Lettivel.
-Na végre itt vagytok.
-Bocsi Letti de volt egy kis probléma.
-Mi volt az csak viccelek tudom mi volt na gyere Mosolyka.
Mosolyka elment Lettivel abba a szobába ahol a nyergeket próbálják fel. Egy kis idő múlva Mosolyka kijött hátán a nyergével.
-De jól áll ez neked Mosolyka !
Megköszöntem Lettinek a nyerget és gyorsan hazamentünk.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)




















