Reggel már megint arra keltem hogy egy rém volt az ablakban. Annak is volt egy levél a szájában de az vörös szalaggal volt bekötve. Ez a szalag azt jelenti hogy sürgős levél ezért ki is mentem, elkértem a rémtől a levelet és elkezdtem olvasni.
Bakker és reggel 8 volt szóval gyorsan átöltöztem és Mocsárra hogy legalább az őrsre vigyen el. Majdnem elindultam ekkor eszembe jutott valami : Ki fog vigyázni a sárkányokra ? Ekkor Felhőcske odajött és rámmosolygott mintha mondta volna hogy nem lesz semmi baj. Erre elővettem 5 vödör vizet, 3 zsák halat és mondtam nekik:
-Holnapig tart a megbeszélés holnap este jövök.
És el repültem most már Mocsárral.
Sárkánynyelven
-Ez az imádom ezt a időszakot ! Mondta boldogan Felhőcske.
-Miért ilyenkór mi van ? Kérdezte Mosolyka és Vízi.
-Hát ilyenkór egyedűl vagyunk egy napot a házban és azt csinálunk amit akarunk.
-Akár egy kis bulit is ? Kérdezte lelkesen Mosolyka.
-Persze ! Mondta Felhőcske.
-Akkor buli ma este ? Kérdezte Vízi.
-Persze ! Mondta lelkesen Felhőcske.
-Végre szerezhetek barátokat ! Mondta lelkesen Mosolyka.
-Én meg talizhatok végre Vörössel ! Mondta Vízi.
-Az meg ki ? Kérdezte Felhőcske és Mosolyka.
-A haverom. Mondta Vízi.
Ekkor betoppant Mocsár
-Hát ti miről beszéltek ilyen lelkesen ? Kérdezte Mocsár.
-Anya rendezhetünk egy bulit ? Kérdezte Mosolyka.
-Felhőcske ne mondd hogy meséltél neki. Mondta Mocsár.
-Csak elmondtam mivan ha a Gazdi nincs itt. Mondta Felhőcske.
-Hát jó majd meglátod milyen ha nincs itt senki csak mi sárkányok. Mondta Mocsár.
Erre Felhőcske kiment ahol egy csomó rettenetes rém volt.
-Charlie gyere csak ide. Mondta Felhőcske egy rémnek aki erre odament.
-Mi kéne ha volna ? Mondta Charlie.
-El kéne menni pár sárkányhoz. Mondta Felhőcske.
-Kikhez ?
-Maxhez, S.D.hez és még egy sárkányhoz kéne.
-Kihez ?
-Vízi hol lakik az a haverod ?!
-Majd elmegyek Charlieval. Mondta Vízi.
-Jól van akkor ő veled megy.
-Ennyi ?
-Ó meg Viharhoz és Szikrához.
-Meg Rónihoz. Mondta Mocsár.
-Az ki ? Kérdezte Mosolyka.
-Ő a te apád.
-Ő hol van ? Kérdezte Charlie.
-Itt van a szigeten a napnyugatszikláknál. Mondta Mocsár.
-Jól van akkor gyere Vízi. Mondta Charlie és Vízivel együtt elmentek a meghívottakért.
Napnyugtára Charlie és Vízi visszaértek.
-Na ? Kérdezte Felhőcske.
-Mindenkihez elmentem és ezt mondták:
-Mindenki jön ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen. Mondta Charlie.
-Róni ? Kérdezte Mocsár.
-Ő is.
-Rendben.Mondta Mocsár és bement a házba.
-Szóval Felhőcske.......
-Várj Charlie volna kedved neked is jönni ?
-Persze !
-Szóval mit akartál mondani ?
-Pont ezt.
-Akkor igen. :D
-Szerintem akkor siessünk mert mindjárt jönnek a többiek. Mondta Vízi és bement a házba.
-Jól van. Mondta Felhőcske.
Mindenki bement a házba és készülődtek a vendégek fogadására. Kis idő múlva kaparászás hallatszott az ajtó felől.
-Charlie megnéznéd ki az ? Kérdezte Felhőcske.
-Persze de ha felfalnak az a te hibád lesz. Mondta viccesen Charlie és kinyitotta nagy nehezen az ajtót, hiszen olyan pici, és ott állt 2 éjfúria az egyik zöld volt sárga szemekkel a másik tiszta kék volt.
-Hát sziasztok mióta nem láttalak titeket !
Mondta boldogan Felhőcske.
-Hát elég régóta Felhőcske, már azt hittük elfelejtettél minket. Mondta Szikra.
-Azt soha Szikra ! Mondta Felhőcske és bevezette Szikrát és Vihart a házba.
-Na és miújság veled Felhőcske ? Kérdezte Vihar.
-Semmi itt élek együtt a barátaimmal és elvagyok. Veletek ?
-Semmi különös velünk sem. Mondta Szikra.
Felhőcske, Szikra és Vízi, Vihar és Mocsár beszélgettek míg Charlie és Mosolyka csak figyeltek. Egy kis idő múlva kaparászás hallatszott az ajtónál.
-KINYITOM ! Mondta Mosolyka és odafutott az ajtóhoz és kinyitotta. Meglátta Dark Strawberryt aki fáradtan jött be.
-Mi a baj Strawberry ? Kérdezte Mosolyka.
-Max hozott neked barátokat. Mondta fáradtan Strawberry és bemutatkozott a többi vendégnek.
Megjött Max és még 2 Fúrókarom jött veleakik egyből ráugrottak Mosolykára.
-Szia Mosolyka gondoltam elhozom a többi barátomat is. Eső, Kő szálljatok le Mosolykáról.
-Köszi Max. Mondta Mosolyka és feltápászkodott.
-Szia Mosolyka, én Eső vagyok ő meg Kő. Mondta vidáman és izgatottan Eső.
-Oké oké nyugi, öregem sokkal energikusabbak vagytok mint én meg Max együtt véve. Mondta Mosolyka. Kis idő múlva megint kopogás hallatszott, Mosolyka pont nyitotta volna ki az ajtót de Vízi gyorsabb volt nála és kinyitotta.
-Szia Vörös rég nem láttalak !
-Szia Vízi én se láttalak már mióta.
Vörös és Vízi elmentek beszélgetni, Mocsár meg kiment a ház elé és várt Rónira. Egy kis idő múlva Mosolyka oda ment Mocsárhoz.
-Anya kit vársz ? Kérdezte kíváncsian Mosolyka.
-Csak várok valakit és holvannak azok a kis izgőmozgók ? Kérdezte Mocsár.
-Pihiznek, sokkal energikusabbak mint Max.
-Az már biztos.
Ekkor mocorgás hallatszott a bokroknál és előjött Róni.-Szia Róni rég láttalak. Mondta ridegen Mocsár.-Szia én is rég láttalak. Mondta Róni.
Eközben ott állt Mocsár háta mögött Mosolyka és morogta Rónit.
-Ő kicsoda ? Kérdezte Róni.
-Róni bemutatom Mosolykát ő a te kölyköd, Mosolyka bemutatom Rónit ő a te apád.
-Az én apám ?! Mondta lepetten Mosolyka.
-Nekem van egy lányom ?! Mondta Róni is meglepetten.
-Ismerkedjetek össze én bementem. Mondta Mocsár és besietett a házba. A 2 sárkány meg ott állt csendben.
-Te apa miért hagytad itt anyát ? Kérdezte Mosolyka.
-Ő hagyott ott valamiért. Lehet hogy a gadád miatt. Mondta Róni.
-Azt megértem a gazdám elég jó fej.
-Biztos.
-Miért mondod ezt ?
-Én vad sárkány vagyok.
-Már értem miért nincs nyerged.
-Látom anyád személyiségét örökölted.
-Tőled meg a színemet, a növekedésemet.
-A képességeimet nem ?
-Milyen képességeket ?
-Világítás a sötétben, vibráló plazmabomba hasonlók.
-Hát a fénylést még nem próbáltam és plazabombát se lőttem még soha.
-Akkor itt az ideje kipróbálni.
-Mi ?
-Löjjél arra a fára.
-Hát jó. Mondta Mosolyka és meglőtte a vele szembe levő fát és a plazmabombája csak ugyan vibráló fényt adott.
-Ez király volt ! Mondta Mosolyka.
-ugye ? Most próbálj világítani.
-Hát jó...........nem megy.
-Semmi baj nem lehet mindent örökölni.
-De azért köszi.
Ebben a pillanatban kijött Max, Eső és kő.
-Hé Mosolyka hol voltál ? Kérdezte Kő.
-Kő, Mosolyka itt van egy......idegen...sárkánnyal..nem mész innen te ! Mondta Max.
-Ő ki Mosolyka ? Kérdezte Róni.
-Egy barátom apa.
Folytatása következik
Ma kora reggel arra keltem hogy egy rettenetes rém kaparja az ablakot. Álmosan felkeltem az ágyból és megnéztem mit akar a rém. Megláttam a szájában egy levelet. Ez állt a levélben :

Elolvastam a levelet és nem tudtam mit csináljak. Végül is Mindegyik sárkányom szereti Dark Strawberryt, de Mosolyka nem ismeri és ebben a kórban kiszámíthatatlan. Próba cseresznye elővettem egy lapot és írtam Lettinek hogy vállalom. A rém még itt volt szóval odaadtam neki a levelet és egyből el is repült vele. Visszamentem aludni de most meg Mosolyka nem hagyott aludni mert pont most van kedve repülni. Szóval gyorsan átöltöztem és ráraktam a nyerget Mosolykára. Mocsár és a többiek még aludtak mert Mocsár nem örülne ha más sárkányon repülnék. Szóval rá ültem Mosolykára és ő egyből felszállt. Nem is volt olyan rossz ilyen korán repülni mert szép volt a napfelkelte, nem volt olyan nagy zaj mint általában és Mosolyka most nyugodtabban repült. Tettünk egy gyors kőrt a sziget körűl és hazasiettünk. De nem voltunk elég gyorsak mert kinyitottam az ajtót és ott állt Mocsár mérgesen.

-Bocsi kislány de a lányod nagyon erőszakos tud lenni. Mondtam de erre Mocsár elment enni. Felhőcske már megszokta na meg ő még aludt.
De gyorsan felkelt mert Mosolyka őt sem kímélte az idegesítésével. Na erről a korszakról beszéltem az előbb. Erre hallom hogy valaki kopogtat az ajtóban.
-Ez meg ki lehet ? Mondtam és kinyitottam az ajtót. Jázmin volt egy régi barátom aki meg sárkánymenhelyen dolgozik.
Neki is van sárkánya de neki egy kölyök fúrokarma van akit úgy hívnak hogy Max.
-Szia Saci rég nem láttalak ! Mondta Jázmin.
-Én is rég láttalak. Miújság ?
-Semmi különös, figyelj tudnál vigyázni Maxra 3 napig ? El kell mennem mert egy sárkány két fa közé ragadt és nem tud kijönni, de Max ott rohangálna össze-vissza.
-És ehez miért kéne 3 napig várnom ?
-Egy nap oda az út, egy napig vizsgálnunk kell és egy nap mire hazaérek.
-És te hogy fogsz odamenni ?
-Stoneval megyek a házörző éjfurián.
-Hát jó el vállalom.
-Köszi Saci 3 nap múlva jövök szia.
Jázmin elment és itt maradt a nyakamon + 1 sárkány. Aki már most játszik Mosolykával. De legalább elvannak. Délután 3 óra van és Max meg Mosolyka még mindig játszanak. Elég hangosan.
Kis idő után megérkezett Dark Strawberryvel. Letti csak köszönt, elmondta mit mikor és hogyan kell csinálni és gyorsan elment. Mindenki ittvan szóval végre elmehetünk sétálni NEM REPÜLNI sétálni. Kaptam egy pórázt Maxhaz, gyorsan felraktam rá amíg nyugton maradt. Nem könnyű 6 sárkánnyal együtt sétálni de szerencsémre minden rendben volt. Estére haza is értünk. Mosolyka és Max egyből elaludtak Mosolyka helyén. Dark Strawberry volt a második aki elaludtt Felhőcskével együtt Felhőcske helyén. Mocsár is elment aludni én maradtam ébren utoljára na meg Vízi aki egész nap valami csoda folytán csendben volt. Lehet hogy fél Maxtől mert egész nap szivatta csórikámat.
Még adtam adni a rémeknek egy tál halat és mentem be aludni. Vízi közben ott aludt el az ágyam mellett. Én is mentem aludni és gondolom 5 perc alatt elaludtam.
Másnap reggel
Még holnapig kell vigyázni a sárkányokra.
Hajj jól van Saci nyugi nyugi. Ma reggel arra keltem hogy Max ugrál az ágyamon. Mocsár ott állt tanácstalanúl nem tudta mit csináljon szegény a többi sárkánnyal együtt. Mocsár és Dark Strawbery pont egyszerre ordították le Max fejét hogy nyugodjon meg. A mai napot a kertben töltöttük nyugisan. Max meg Mosolyka beszélgettek a maguk modján.
Sárkánynyelven
-Mosolyka a gazdád miért ilyen ideges ? Kérdezte Max
-Az a baj hogy túl energikusak vagyunk Max valahogy nyugodtabbnak kellene lennünk. Mondta Mosolyka.
-Én 5 repüléstől nyugszom meg.
-Én 30 perc repüléstől.
-Az is jó. Hé ne nyagassuk a gazdádat hogy menjünk repülni ?
-Nem hiszem mert elég fáradtnak látszik néz csak rá.
-Igazad van, akkor menj jelezni neki addig odamegyek Dark strawberryhez.
-Hát rendben. És Mosolyka odament hozzám hogy menjünk repülni.
Közben Maxnél és Strawberrynél.
-Szia Strawberry mitcsinálsz ?
-csak D.S. amugy pihenek.
-Neked hol a gazdád ?
-Tovább képzésen :(.
-Mi a baj ?
-Alig törődik velem, tudom hogy szeret meg minden de szeretnék egy olyan napot amikór csak ketten vagyunk.
-Engem a gazdám túlszeretget.
-Hogy érted ?
-Folyton babusgat és ezért vagyok ilyen.
-Értem.
Mosolyka visszajött
-Hé fiuk gyertek megyünk repűlni.
-Na végre ! :D örűlt Max.
-Na akkkor gyertek.
Sárkánynyelvnek vége
Felűltem Mocsárra és mindannyian elmentünk repűlni tisztára mint egy sárkánybanda.
Amíg repűltünk Dark Strawberry eléág közel volt hozzám leht hogy Letti nem törődik vele annyit mint én Mocsárral és a többiekkel. Közben Max és Mosolyka össze-vissza repkedtek aztán amikór hazaértünk sokkal nyugodtabbak voltak és egyből elaludtak úgy mint Vízi és felhőcske. Mocsár felugrott az ágyamba és a fejét az ölembe tette. Strawberry csak ott feküdt szomorúan az ágy mellett.
-Strawberry gyere fel nyugodtan. MOndtam neki ő meg erre boldogan felugrott. Midkét sárkány ott aludt el az ágyamon és végűl mindenki aludt.
Másnap reggel
Jázmin és Letti ma jönnek a sárkányokért.
Na végre ma van ma jön mindenki a saját sárkányáért. Ne értsetek férre jó buli volt rájuk vigyázni. Először hogy ma nyugi legyen a házban elmentünk repűlni egy nagy kőrt a sziget körül hogy Mosolyka és Max nyugodtak legyenek. És a tervem be is jött. Nemsokkal miután hazaértünk Jázmin jött Maxért.
-Szia Saci ! Na tudtál vele bírni ? Kérdezte Jázmin.
-Igen és rájöttem mitől nyugszik meg.
-Na mondd el. :)
-Reptetéstől. Kb. 5 perc és már lenyugszik.
-Köszi ezt megjegyeztem na gyere Max !
Max meghallotta hogy hívja a gazdája ment volna de még beszélt Mosolykával
Sárkánynyelven
-Mennem kel. Mondta Max.
-Igen de még tudunk talizni ha a gazdád átjön. Mondta Mosolyka.
-Igaz.........pajti.
-Na menjél mi előtt még kiabálni fog utánad kiabál.
Sárkánynyelvnek vége.
Max és Jázmin elmentek de elötte még Jázmin megköszönte hogy vigyáztam Maxre mert nem vállalta egy barátja sem a munkahelyéről.
Délután 2 körűl
Végre megérkezett Letti Strawberryért.
-Szia Saci hol van Dark Strawberry ? Kérdezte Letti.
-Mindjárt jön de még kérdeznék valamit.
-Miaz kérdezz bátran.
-Te mennyit vagy Strawberryvel ?
-Hát a melóban azt csá.
-De neki ennél több kéne csak azt mondom otthon is legyél vele sokat jó ?
-Jó köszi hogy mondtad. :)
-Szívesen.
Kihívtam Srawberryt aki egyből kijött és egyből el is mentek. És végre egyedűl voltam otthon a saját sárkányaimmal.