Mióta Vízi itt van azóta minden jobb lett : Felhőcske kicsit szelídebb, Mocsár vidámabb és játékosabb lett. De mostanában Mocsár elég furcsán viselkedik : Folyton ki akar menni, esténként vonyít vagy valami olyasmi és néha rám morog. Lehet hogy valami sárkányos dolgot hall de akkor Vízi és Felhőcske miért nem viselkednek így ? Másnapra rosszabb lett ki törte az ajtót és elszökött. Reggel vettem észre gyorsan kimentem és ott volt előttem próbáltam hozzá menni de gyorsan elfutott. Egész nap szomorkodtam de Vízi és Felhőcske felvidítottak kicsit. Nap nyugta kór Felhőcske elkezdett ugrálni mert akkor szoktunk repülni.
-Most nem tudunk repülni Felhőcske ha rajtad ülök akkor megőrülsz.
De Felhőcske addig lökdösött engem amíg nem vettem elő a nyergét. Felraktam a nyerget és kimentünk éreztem hogy Felhőcske készül valamire mert olyan fejet vágott.
Jól is sejtettem mert annyira megindult hogy majdnem le estem és Vízi is alig ért minket utol. Pár perc múlva Felhőcske lelassúlt és egy idő után megláttam Mocsárt egy másik sötétlilafúriával. Gyorsan leszáltunk és ott néztük mitcsinál a két sárkány.
Sötétlilafúriáknak olyan képességet tulajdonítanak hogy képeseg világítani. Én ebben nem hiszek. Szóval úgy tűnik Mocsár egy barátra lelt én meg ez ellen nem tehetek semmit legfeljebb annyit hogy megvárom amíg hazajön mert biztos hazafog jönni. Gyorsan felszáltam Felhőcskére és hazamentünk. A sárkányok kaptak enni én meg elraktam Felhőcske nyergét. Már megint egy jó darabig nem fogok rajta ülni. A sárkányok megették a halat és elmentek aludni én még raktam ki halat a ház elé a rémeknek.
Úgy éjfél körűl arra keltem hogy valami kaparta az ajtót. Így hát odamentem azajtóhoz, kinyitottam és ott volt elöttem Mocsár aki megnyalta az arcomat.
Észrevettem hogy arrébb ott állt a lilafúria szép türelmes arccal mintha Mocsárt várná. És fénylett vagyis igaz hogy a Lilafúriák világítanak.
De megértettem hogy az új fúria miért van itt, Mocsár miért jött vissza : Mocsár el akar innen menni. Le voltam tőrve de tudtam hogy Mocsárnak így lesz a legjobb. Le akartam venni róla a nyerget de nem engedte. Még átöleltem aztán elment a másik sárkánnyal. Szomorúan de elmentem aludni. Másnap kora reggel kimentem az udvarra hátha visszajött de nem láttam sehól ki tudja lehet hogy valamikór visszajön. A sárkányok is nagyon le vannak törve Felhőcske már repűlni sem akar, Vízi meg folyton az ablaknál van hátha visszajön Mocsár. Szóval mindenki szomorú Mocsár miatt csak egyet nem értek : Miért ment el ?




Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése