Mosolyka nagyon gyorsan nő már majdnem olyan nagy mint Vízi. Biztos az apjától örökölte a fejlődését mert a lilafúrák gyorsan nőnek. Az apját azóta nem láttuk amióta Mocsár visszajött. Mocsár viszont nagyon sokat törődik Mosolykával nem engedi el egyedűl sehova. Szegény Mosolykán látszik hogy már nagyon unja hogy anyja mindenhová követi. De ma szerencséje van mert most először fog velem repülni. Már megtanult repülni amikor 2 hetes volt. Csak az a baj hogy Mosolykának nincs nyerge ezért az a terv hogy
Mosolykával próbarepülésként elmegyünk a Sárkányrendőrségre mert ott lehet venni nyerget. Amikór elindúltunk nagyon cuki fejet vágott.
Természetesen velünkjött Mocsár, Felhőcske és Vízi hátha valami baj lesz. Mosolyka már nem bírt várni felültem rá és egyből felszállt. Gyorsabb volt mint Felhőcske pedig ő nagyon gyors. Miközben repültünk próbáltam kapaszkodni a nyeregbe de rájöttem hogy nincs is alattam nyereg szóval röktönöztem és átölelve Mosolyka nyakát repültünk. Gyorsan odaértünk és találkoztam Lettivel.
-Látom Saci megtudtad a poént :).
-Igen Letti figyelj knéne nyereg Mosolykának.
-Szép név.
-Köszi akkor tudsz nyerget adni ?
-Persze de hol van a többi sárkányod ?
-Ó lemaradtak amíg itt megvárom őket addig tudsz adni nyerget Mosolykának ?
-Igen. Na gyere Mosolyka !
Mosolyka elment Lettivel én megvártam Mocsárt, Felhőcskét és Vízit. Nem is kellett sokat várnom csak 10 percet. De inkább jöttek volna később mert elég csúnyán néztek rám.
Felhőcske durcizott, Vízi szaglászott és Mocsár meg Mosolykát várta. Mosolykáék gyorsak voltak mert 10 perc alatt készen voltak.
-Holnapra kész lesz a nyereg. Mondta Letti
-Holnapra ?
-Még nem csináltam ilyen méretre nyerget.
-Hát jó.
Szóval elmentünk de most Mocsárra ültem. Félúton Mosolyka kicsit nyugtalankodott aztán nem bírta tovább és nagyon előre ment. Utol érni sem tudtuk.
Sárkánynyelven
-Végre visszaértem most már csak várnom kell anyára és a többiekre.
napnyugtára
-Hol vannak már na jó inkább elmegyek körül nézni.
Késő estére
-Na most már hazamegyek..................................de merre van a haza ? Erre hirtelen valami mozgolódás hallatszott a bokrok közül. Mosolyka csak nézett a hang irányába. Hirtelen kirepült a bokrok közül egy színárvány színű világréme.
-Mit keresel a területemen ? Megküzdöttem érte de keményen ! Mondta dühösen a világréme.
-Bocs nem tudtam hogy ez a föld a tied. Hé talán tudnál segíteni hazajutni !
-Miért nem találsz haza ?
-Nem elkóboróltam és eltévedtem.
-Így jártál.
-Légyszi legalább mondd merre menjek.
-Nem ! Így is sok dolgom van tünj innen !
-Jó istenem ilyen fúria sárkányt.
Ezzel Mosolyka elment keresni a hazautat.
-Fúria ? Én ? Kérdezte magában a világréme.
Messzebb
-Hajj vajon hol lehetek ? Kérdezte hangosan Mosolyka. Erre 2 igen dühös gronkel ugrott elő.
-Hé takarodj innen ha csak nem akarod széttépettfúriaképp végezni. Mondták dühösen a gronkelek.
-Öregem mindenki ezzel takarodj dumával jön elegem van nem megyek el !
-Akkor megástad a sírodat te fúria.
-Ám legyen !
Már éppen elkezdtek volna harcolni de valami csoda folytán a Világréme lefagyasztotta a 2 gronkelt és elfutott.
-Hé gyere már. Suttogta a világréme. Mosolyka meg zavartan de utána ment.
-Miért mentettél meg ?
-Meggondóltam magam és segíteni szeretnék.
-Tényleg ?
-Meg nem szeretem ha lefúriáznak.
-Értem. Nos merre van a hazaút ?
-Hol laksz ?
-Az erdő szélén.
-Merre ?
-Nyugatra egy kis háznál az anyukámmal és a gazdival meg annak 2 sárkányával.
-Egy gazdával ?
-Igen.
-O akkor nekem mennem kell.
-Hé úgy volt hogy segítesz !
-Nem akarom hogy megint elfogjanak.
-Elfogjanak ?!
-Kicsikoromban elszakítottak a családomtól. 2 hete elszöktem azóta keresnek engem mert van rám vevő és sok pénzt adna értem.
-A gazdám segíthet.
-Hogyan ?
-Gazdámnak van egy haverja aki sárkányvédő.
-Oké csak menjünk már nem akarok itt lenni sokáig.
-oké.
-Na akkor át kéne menni az erdei rengetegen. Jól tudsz repűlni ?
-Hé miaz hogy !
-Na akkor gyerünk.
Később
-Gyorsan kiértünk. Mondta Mosolyka.
-Hát persze mert siettünk. Felelte a világréme.
-És most merre tovább ?
-Erre egyenesen aztán napkeltére odaérünk.
-Hát jó.
Út közben
-Tényleg neked mi is a neved ? Kérdezte Mosolyka.
-Ja igen a nevem Fényesség meg még van egy testvérem Rainbow.Mondta Fényesség.
-Szép név és mivan a tesóddal ?
-Ő nem tudott elszökni és ott maradt a hajón.
-Hajón ?
-Az egy hajóskereskedés és engem a testvéremmel együtt kértek.
-Oh értem.
-Na menjünk mindjárt ott vagyunk.
-Jó.
Odaérve
-Na itthon vagy. Mondta Fényesség.
-Várj egy picit. Mondta Mosolyka és befutott a házba.
A házban
-Anya megjöttem ! Kiáltotta Mosolyka és erre lefutott a lépcsőn Mocsár, Vízi és Felhőcske.
-Mosolyka hol voltál ? Kérdezte Mocsár
-Igen anyád agyon aggódta magát. Mondta Felhőcske.
-Véletlen elcsatangóltam de egy Színárványszínű világréme segített hazahozni.
-Hol van szeretném neki megköszönni ? Mondta Mocsár.
-Kint van. Mondta Mosolyka.
-Na akkor menjünk ki hozzá ! Mondta Vízi.
Mosolyka kivezette a többieket a házból és odavezette Fényességhez.
-Köszi hogy visszahoztad. Mondta Mocsár.
-Szívesen tettem de most megyek kiszabadítani a tesómat. Mondta Fényesség.
-Miért mivan vele ?
-Elraboltak minket és csak én tudtam elszökni.
-Akkor megyünk segíteni ennyivel tartozunk neked.
-Hát jó de kemény bunyó lesz.
-Ó mi azt szeretjük. Mondta Felhőcske.
Sárkánynyelvnek vége.
Mocsár jelzett hogy szeretne repűlni és elmentünk az összes sárkánnyal még Fénnyességgel is az északi vizekhez. Ja közben kiderűlt hogy a Világrémének mi a neve az égésitetoválás miatt.
Olyan volt mintha Fényesség mutatta volna valahova az utat mert Fényességet követték. Egy idő után láttunk egy hajót amin pont elkaptak egy olyan sárkányt ami olyan volt mint Fényesség. Akkor azért jöttünk el repűlni hogy kiszabadítsuk azt a sárkányt valószínüleg a tesója lehet aki el akart szökni de elkapták.
Őt Rainbownak hívták és muszáj volt megmenteni. Gyorsan küldtem egy rémet Lettinek hogy itt van egy sárkánykereskedő hajó. Felhőcske, Mosolyka és Fényesség odarepűltek és szétlötték a hajót. Mi Mocasárral elkaptuk a főnököt. Épp időben megérkezett egy csomó emberrel Letti és elkapták a többi embert.
-Köszi Saci hogy szóltál.
-Szívesen.
És Lettiék már mentek is és elvittek mindenkit aki a hajón volt. A sárkányokkal meg hazamentünk.
Sárkánynyelven
-Köszi Mosolyka hogy visszahoztad a tesómat. Mondta Fényesség.
-Szívesen de ügye barátok vagyunk ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen de nem tudok itt maradni ha erre járunk akkor beugrunk.
-Köszi hogy kimentettetek. Mondta Rainbow.
Sárkánynyelvnek vége
Rainbow és Fényesség pedig elmentek és Mosolyka meg csak nézett utánuk aztán bementünk a házba. Mosolyka odament Mocsárhoz.
Sárkánynyelven
-Anya ugye most már nem fogsz annyira védeni engem ? Kérdezte Mosolyka Mocsártól.
-Hát ha tudtál vigyázni magadra akkor ez esetben nem. Mondta Mocsár.
Sárkánynyelvnek vége
-Jaj el kell menni Mosolyka nyergéért ! Mondtam és Mocsár egyből odaállt elém hogy üljek rá. 5 perc alatt oda is értünk és megint pont akkor találkoztunk Lettivel.
-Na végre itt vagytok.
-Bocsi Letti de volt egy kis probléma.
-Mi volt az csak viccelek tudom mi volt na gyere Mosolyka.
Mosolyka elment Lettivel abba a szobába ahol a nyergeket próbálják fel. Egy kis idő múlva Mosolyka kijött hátán a nyergével.
-De jól áll ez neked Mosolyka !
Megköszöntem Lettinek a nyerget és gyorsan hazamentünk.
Már 3 napja hogy Mocsár elment hogy jobban legyek áthívtam egy barátomat Lettit.
Ő a sárkányigazságügynél szokott segíteni elkapni a sárkánykereskedőket és sárkánycsapdászokat néha én is szoktam segíteni azzal ha a környéken vannak-e csapdászok vagy kereskedők. Szóval átjött beszélgetni.
-Szia Saci látom van egy új fúriád.
-Igen.
-És látom hogy Mocsár nincs itt.
-Igen 3 napja elszökött.
-Hogy hogy ?
-Nemtudom 3 napja találkozott egy Lilafúriával, összebarátkozott vele, és aznap este elbucsúzott tőlem azóta nem láttam és a sárkányaim is tök kivannak.
-Veszem észre.
-Úgy tűnik Dark Strawberry sem tudja felvidítani őket.
-Igen.
-Megkeressük Mocsárt Saci ?
-Minek ?
-Kideríthetem miért ment el.
-Hogyan ?
-Khm sárkánymentéssel törődöm csak le tudom olvasni a sárkányok jeleit.
-Ja igen bocsi.
-Semmi baj akkór megkeressük ?
-Igen hé Vízi, Felhőcske megkeressük Mocsárt !
Sárkánynyelven
-Vízi ! Kiabálta Felhőcske.
-Mi az nem látod hogy az ablaknál vagyok ? Ki tudja lehet hogy Mocsár ma hazajön. Mondta reménykedve Vízi.
-Indulunk megkeresni Mocsárt és azt a fúriát.
-Tényleg ? ne szivass !
-Most mondta a gazdi.
-Akkor megyek.
Sárkánynyelvnek vége
És elindultunk Lettivel és a sárkányokkal.Pár perc csend után megszólaltam :
-Letti látsz valamit ?
-Semmit hé állj csak meg Dark strawberry.
-Miért álltunk meg Letti ?
-Nyomok a földön.
És leszáltunk a földre és csakugyan voltak nyomokat találtunk, lövési nyomokat.
-Letti ez milyen sárkányoknak a nyomai ?
-Egy Színfoltfúria nőstény és egy lilafúria hím ők voltak azok.
-Honnan tudod?
-A színfoltfúrák nagyot lönek ami körűl kicsi égési nyomok vannak és a Lilaködfúrák kicsit lőnek de van benne egy kis lila árnyalat.
-És honnan tudod hogy milyen nemüek voltak a sárkányok ?
-A lány sárkányok nagyobbak ezért nagyobbakat lőnek mint a hímek.
-Á értem de mitörténhetett ?
-Rájöttem !
-És mitörtént ?
-Nem lövöm le a poént de annyit mondok hogy Mocsár 12 nap múlva hazamegy hozzátok.
-Ez remek még átjössz egy innire vagy valamire vagy már mész is ?
-Á megyek a munka sosem áll meg de a partra elkisérhetsz.
-Oké.
sárkánynyelven
-Hé Dark strawberry te tudod mivan Mocsárral ? Kérdezte Vízi.
-Igen D.s. nemtudod mi van Mocsárral ? Tette hozzá Felhőcske.
-Tudom de én se lövöm le a poént bocsi majd megtudjátok. Mondta Dark strawberry.
Sárkánynyelvnek vége
Odaértünk a partra, elköszöntem Lettitől ő meg ment dolgozni mi meg hazamentünk. Hazaértünk és Vízinek 1. dolga volt hogy odament az ablak elé és ott nézte mikor jön Mocsár. Mivel tudtam hogy hamarosan Mocsár hazajön sokkal jobban voltam. Már 3 nap eltelt, azóta faggatom Lettit hogy miért ment el Mocsár de csak ezt mondja : Nem lövöm le a poént. Unatkozom Mocsár nélkűl ezért elmentem gyakorolni a repülést Vízivel és a repülési trükköket Felhőcskével amiket kipróbálltam Vízivel : 1. szabadesés. Felhőcske csak nézte. Amikor zuhantunk, Vízi akkor elég vicces képet vágott :
Kicsit sokáig zuhantunk de Vízi éppen időben kapott el.
Vízi lerakott és ő is leszállt, Felhőcske meg odafutott hozzám és hozzám dörgölőzött mintha féltett volna. Nem is csodálkozom mert Vízi kicsit későn kapott el de ahoz képest hogy most elösszőr űltem rajta, szépen repűlt. Estére haza értünk adtam enni a sárkányoknak és Vízi már megint bement az ablakba.
-Vízi mondtam már hogy Mocsár csak 9 nap múlva jön. Mondtam Vízinek és ő erre szomorúan odament a helyére.
-Na jó mars vissza az ablakhoz.Mondtam mert nem bírom a mikor a sárkányaim a szemem láttára szomorkodnak. Erre bezzeg vidáman odafutott az ablakhoz. Este 10 körűl már mindannyian elmentünk aludni csak én még elötte adtam 1 tál halat a rémeknek és körül néztem. Amikór már be akartam menni egy árnyékot láttam olyan volt mint egy fúria árnyéka lett volna. Lehet hogy Mocsár volt.
8 nappal később
Phú ma van a NAGY nap Mocsár ma jön vissza bár nemtudom miért ment el de mindegy is a lényeg hogy ma visszajön. Ma én kuksóltam egésznap az ablakban Vízivel együtt Felhőcske meg csak nézett. Délután megkértem Vízit hogy vigyázzon a házra hátha Mocsár addig hazajön mi meg Felhőcskével körbe repültük az egész szigetet de nem találtuk sehol. Késő délután Lepihentünk és amikór éppen indulni akartunk megláttuk a lilafúriát. Követni akartuk de Felhőcske nem akart utána menni ezért hazamentünk. Amikór hazaértünk Vízi ótt állt az ajtónál de Mocsár sehól.Hát vártunk még egy jó pár órát egészen napnyugtáig aztán mentem etetni a sárkányokat de hirtelen valami elkezdte kaparni az ajtót gyorsan odasiettem és ott volt Mocsár.
- Mocsár már azt hittem sosem jössz vissza ! És megöleltem. De megfordúlt és mintha szólt volna valakinek. Erre egy kis kölyök sárkány sietett befelé.
-Ó tehát erre gondolt Letti. Mondtam és csak néztem. A sárkányok is csak nézték a kis jövevényt.
-Mocsár mi legyen a neve ? Kérdeztem Mocsárt de ő csak mosolygott.
-Legyen a neve Mosolyka ! Erre a kis sárkány ugrálni kezdett. És Mocsár azóta se ment el és Mosolyka is szépen nő.
Szóval Mocsár azért ment el mert szaporodási időszak volt és ezt csak Mocsár érezte meg és valószínűleg a lilafúria Mosolyka apja.
Mióta Vízi itt van azóta minden jobb lett : Felhőcske kicsit szelídebb, Mocsár vidámabb és játékosabb lett. De mostanában Mocsár elég furcsán viselkedik : Folyton ki akar menni, esténként vonyít vagy valami olyasmi és néha rám morog. Lehet hogy valami sárkányos dolgot hall de akkor Vízi és Felhőcske miért nem viselkednek így ? Másnapra rosszabb lett ki törte az ajtót és elszökött. Reggel vettem észre gyorsan kimentem és ott volt előttem próbáltam hozzá menni de gyorsan elfutott. Egész nap szomorkodtam de Vízi és Felhőcske felvidítottak kicsit. Nap nyugta kór Felhőcske elkezdett ugrálni mert akkor szoktunk repülni.
-Most nem tudunk repülni Felhőcske ha rajtad ülök akkor megőrülsz.
De Felhőcske addig lökdösött engem amíg nem vettem elő a nyergét. Felraktam a nyerget és kimentünk éreztem hogy Felhőcske készül valamire mert olyan fejet vágott.
Jól is sejtettem mert annyira megindult hogy majdnem le estem és Vízi is alig ért minket utol. Pár perc múlva Felhőcske lelassúlt és egy idő után megláttam Mocsárt egy másik sötétlilafúriával. Gyorsan leszáltunk és ott néztük mitcsinál a két sárkány.
Sötétlilafúriáknak olyan képességet tulajdonítanak hogy képeseg világítani. Én ebben nem hiszek. Szóval úgy tűnik Mocsár egy barátra lelt én meg ez ellen nem tehetek semmit legfeljebb annyit hogy megvárom amíg hazajön mert biztos hazafog jönni. Gyorsan felszáltam Felhőcskére és hazamentünk. A sárkányok kaptak enni én meg elraktam Felhőcske nyergét. Már megint egy jó darabig nem fogok rajta ülni. A sárkányok megették a halat és elmentek aludni én még raktam ki halat a ház elé a rémeknek.
Úgy éjfél körűl arra keltem hogy valami kaparta az ajtót. Így hát odamentem azajtóhoz, kinyitottam és ott volt elöttem Mocsár aki megnyalta az arcomat.
Észrevettem hogy arrébb ott állt a lilafúria szép türelmes arccal mintha Mocsárt várná. És fénylett vagyis igaz hogy a Lilafúriák világítanak.
De megértettem hogy az új fúria miért van itt, Mocsár miért jött vissza : Mocsár el akar innen menni. Le voltam tőrve de tudtam hogy Mocsárnak így lesz a legjobb. Le akartam venni róla a nyerget de nem engedte. Még átöleltem aztán elment a másik sárkánnyal. Szomorúan de elmentem aludni. Másnap kora reggel kimentem az udvarra hátha visszajött de nem láttam sehól ki tudja lehet hogy valamikór visszajön. A sárkányok is nagyon le vannak törve Felhőcske már repűlni sem akar, Vízi meg folyton az ablaknál van hátha visszajön Mocsár. Szóval mindenki szomorú Mocsár miatt csak egyet nem értek : Miért ment el ?