Elolvastam a levelet és nem tudtam mit csináljak. Végül is Mindegyik sárkányom szereti Dark Strawberryt, de Mosolyka nem ismeri és ebben a kórban kiszámíthatatlan. Próba cseresznye elővettem egy lapot és írtam Lettinek hogy vállalom. A rém még itt volt szóval odaadtam neki a levelet és egyből el is repült vele. Visszamentem aludni de most meg Mosolyka nem hagyott aludni mert pont most van kedve repülni. Szóval gyorsan átöltöztem és ráraktam a nyerget Mosolykára. Mocsár és a többiek még aludtak mert Mocsár nem örülne ha más sárkányon repülnék. Szóval rá ültem Mosolykára és ő egyből felszállt. Nem is volt olyan rossz ilyen korán repülni mert szép volt a napfelkelte, nem volt olyan nagy zaj mint általában és Mosolyka most nyugodtabban repült. Tettünk egy gyors kőrt a sziget körűl és hazasiettünk. De nem voltunk elég gyorsak mert kinyitottam az ajtót és ott állt Mocsár mérgesen.
-Bocsi kislány de a lányod nagyon erőszakos tud lenni. Mondtam de erre Mocsár elment enni. Felhőcske már megszokta na meg ő még aludt.
De gyorsan felkelt mert Mosolyka őt sem kímélte az idegesítésével. Na erről a korszakról beszéltem az előbb. Erre hallom hogy valaki kopogtat az ajtóban.
-Ez meg ki lehet ? Mondtam és kinyitottam az ajtót. Jázmin volt egy régi barátom aki meg sárkánymenhelyen dolgozik.
Neki is van sárkánya de neki egy kölyök fúrokarma van akit úgy hívnak hogy Max.
-Szia Saci rég nem láttalak ! Mondta Jázmin.
-Én is rég láttalak. Miújság ?
-Semmi különös, figyelj tudnál vigyázni Maxra 3 napig ? El kell mennem mert egy sárkány két fa közé ragadt és nem tud kijönni, de Max ott rohangálna össze-vissza.
-És ehez miért kéne 3 napig várnom ?
-Egy nap oda az út, egy napig vizsgálnunk kell és egy nap mire hazaérek.
-És te hogy fogsz odamenni ?
-Stoneval megyek a házörző éjfurián.
-Hát jó el vállalom.
-Köszi Saci 3 nap múlva jövök szia.
Jázmin elment és itt maradt a nyakamon + 1 sárkány. Aki már most játszik Mosolykával. De legalább elvannak. Délután 3 óra van és Max meg Mosolyka még mindig játszanak. Elég hangosan.
Kis idő után megérkezett Dark Strawberryvel. Letti csak köszönt, elmondta mit mikor és hogyan kell csinálni és gyorsan elment. Mindenki ittvan szóval végre elmehetünk sétálni NEM REPÜLNI sétálni. Kaptam egy pórázt Maxhaz, gyorsan felraktam rá amíg nyugton maradt. Nem könnyű 6 sárkánnyal együtt sétálni de szerencsémre minden rendben volt. Estére haza is értünk. Mosolyka és Max egyből elaludtak Mosolyka helyén. Dark Strawberry volt a második aki elaludtt Felhőcskével együtt Felhőcske helyén. Mocsár is elment aludni én maradtam ébren utoljára na meg Vízi aki egész nap valami csoda folytán csendben volt. Lehet hogy fél Maxtől mert egész nap szivatta csórikámat.
Még adtam adni a rémeknek egy tál halat és mentem be aludni. Vízi közben ott aludt el az ágyam mellett. Én is mentem aludni és gondolom 5 perc alatt elaludtam.
Másnap reggel
Még holnapig kell vigyázni a sárkányokra.
Hajj jól van Saci nyugi nyugi. Ma reggel arra keltem hogy Max ugrál az ágyamon. Mocsár ott állt tanácstalanúl nem tudta mit csináljon szegény a többi sárkánnyal együtt. Mocsár és Dark Strawbery pont egyszerre ordították le Max fejét hogy nyugodjon meg. A mai napot a kertben töltöttük nyugisan. Max meg Mosolyka beszélgettek a maguk modján.
Sárkánynyelven
-Mosolyka a gazdád miért ilyen ideges ? Kérdezte Max
-Az a baj hogy túl energikusak vagyunk Max valahogy nyugodtabbnak kellene lennünk. Mondta Mosolyka.
-Én 5 repüléstől nyugszom meg.
-Én 30 perc repüléstől.
-Az is jó. Hé ne nyagassuk a gazdádat hogy menjünk repülni ?
-Nem hiszem mert elég fáradtnak látszik néz csak rá.
-Igazad van, akkor menj jelezni neki addig odamegyek Dark strawberryhez.
-Hát rendben. És Mosolyka odament hozzám hogy menjünk repülni.
Közben Maxnél és Strawberrynél.
-Szia Strawberry mitcsinálsz ?
-csak D.S. amugy pihenek.
-Neked hol a gazdád ?
-Tovább képzésen :(.
-Mi a baj ?
-Alig törődik velem, tudom hogy szeret meg minden de szeretnék egy olyan napot amikór csak ketten vagyunk.
-Engem a gazdám túlszeretget.
-Hogy érted ?
-Folyton babusgat és ezért vagyok ilyen.
-Értem.
Mosolyka visszajött
-Hé fiuk gyertek megyünk repűlni.
-Na végre ! :D örűlt Max.
-Na akkkor gyertek.
Sárkánynyelvnek vége
Felűltem Mocsárra és mindannyian elmentünk repűlni tisztára mint egy sárkánybanda.
Amíg repűltünk Dark Strawberry eléág közel volt hozzám leht hogy Letti nem törődik vele annyit mint én Mocsárral és a többiekkel. Közben Max és Mosolyka össze-vissza repkedtek aztán amikór hazaértünk sokkal nyugodtabbak voltak és egyből elaludtak úgy mint Vízi és felhőcske. Mocsár felugrott az ágyamba és a fejét az ölembe tette. Strawberry csak ott feküdt szomorúan az ágy mellett.
-Strawberry gyere fel nyugodtan. MOndtam neki ő meg erre boldogan felugrott. Midkét sárkány ott aludt el az ágyamon és végűl mindenki aludt.
Másnap reggel
Jázmin és Letti ma jönnek a sárkányokért.
Na végre ma van ma jön mindenki a saját sárkányáért. Ne értsetek férre jó buli volt rájuk vigyázni. Először hogy ma nyugi legyen a házban elmentünk repűlni egy nagy kőrt a sziget körül hogy Mosolyka és Max nyugodtak legyenek. És a tervem be is jött. Nemsokkal miután hazaértünk Jázmin jött Maxért.
-Szia Saci ! Na tudtál vele bírni ? Kérdezte Jázmin.
-Igen és rájöttem mitől nyugszik meg.
-Na mondd el. :)
-Reptetéstől. Kb. 5 perc és már lenyugszik.
-Köszi ezt megjegyeztem na gyere Max !
Max meghallotta hogy hívja a gazdája ment volna de még beszélt Mosolykával
Sárkánynyelven
-Mennem kel. Mondta Max.
-Igen de még tudunk talizni ha a gazdád átjön. Mondta Mosolyka.
-Igaz.........pajti.
-Na menjél mi előtt még kiabálni fog utánad kiabál.
Sárkánynyelvnek vége.
Max és Jázmin elmentek de elötte még Jázmin megköszönte hogy vigyáztam Maxre mert nem vállalta egy barátja sem a munkahelyéről.
Délután 2 körűl
Végre megérkezett Letti Strawberryért.
-Szia Saci hol van Dark Strawberry ? Kérdezte Letti.
-Mindjárt jön de még kérdeznék valamit.
-Miaz kérdezz bátran.
-Te mennyit vagy Strawberryvel ?
-Hát a melóban azt csá.
-De neki ennél több kéne csak azt mondom otthon is legyél vele sokat jó ?
-Jó köszi hogy mondtad. :)
-Szívesen.
Kihívtam Srawberryt aki egyből kijött és egyből el is mentek. És végre egyedűl voltam otthon a saját sárkányaimmal.







Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése