2016. február 15., hétfő

6. rész : Mi van ha egy estére elhagyom a házat ? 1. rész

Reggel már megint arra keltem hogy egy rém volt az ablakban. Annak is volt egy levél a szájában de az  vörös szalaggal volt bekötve. Ez a szalag azt jelenti hogy sürgős levél ezért ki is mentem, elkértem a rémtől a levelet és elkezdtem olvasni.



Bakker és reggel 8 volt szóval gyorsan átöltöztem és Mocsárra hogy legalább az őrsre vigyen el. Majdnem elindultam ekkor eszembe jutott valami : Ki fog vigyázni a sárkányokra ? Ekkor Felhőcske odajött és rámmosolygott mintha mondta volna hogy nem lesz semmi baj. Erre elővettem 5 vödör vizet, 3 zsák halat és mondtam nekik:
-Holnapig tart a megbeszélés holnap este jövök.
És el repültem most már Mocsárral.

Sárkánynyelven

-Ez az imádom ezt a időszakot ! Mondta boldogan Felhőcske.
-Miért ilyenkór mi van ? Kérdezte Mosolyka és Vízi.
-Hát ilyenkór egyedűl vagyunk egy napot a házban és azt csinálunk amit akarunk.
-Akár egy kis bulit is ? Kérdezte lelkesen Mosolyka.
-Persze ! Mondta Felhőcske.
-Akkor buli ma este ? Kérdezte Vízi.
-Persze ! Mondta lelkesen Felhőcske.
-Végre szerezhetek barátokat ! Mondta lelkesen Mosolyka.
-Én meg talizhatok végre Vörössel ! Mondta Vízi.
-Az meg ki ? Kérdezte Felhőcske és Mosolyka.
-A haverom. Mondta Vízi.

Ekkor betoppant Mocsár

-Hát ti miről beszéltek ilyen lelkesen ? Kérdezte Mocsár.
-Anya rendezhetünk egy bulit ? Kérdezte Mosolyka.
-Felhőcske ne mondd hogy meséltél neki. Mondta Mocsár.
-Csak elmondtam mivan ha a Gazdi nincs itt. Mondta Felhőcske.
-Hát jó majd meglátod milyen ha nincs itt senki csak mi sárkányok. Mondta Mocsár.
Erre Felhőcske kiment ahol egy csomó rettenetes rém volt.
-Charlie gyere csak ide. Mondta Felhőcske egy rémnek aki erre odament.



-Mi kéne ha volna ? Mondta Charlie.
-El kéne menni pár sárkányhoz. Mondta Felhőcske.
-Kikhez ?
-Maxhez, S.D.hez és még egy sárkányhoz kéne.
-Kihez ?
-Vízi hol lakik az a haverod ?!
-Majd elmegyek Charlieval. Mondta Vízi.
-Jól van akkor ő veled megy.
-Ennyi ?
-Ó meg Viharhoz és Szikrához.
-Meg Rónihoz. Mondta Mocsár.
-Az ki ? Kérdezte Mosolyka.
-Ő a te apád.
-Ő hol van ? Kérdezte Charlie.
-Itt van a szigeten a napnyugatszikláknál. Mondta Mocsár.
-Jól van akkor gyere Vízi. Mondta Charlie és Vízivel együtt elmentek a meghívottakért.
Napnyugtára Charlie és Vízi visszaértek.
-Na ? Kérdezte Felhőcske.
-Mindenkihez elmentem és ezt mondták:



-Mindenki jön ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen. Mondta Charlie.
-Róni ? Kérdezte Mocsár.
-Ő is.
-Rendben.Mondta Mocsár és bement a házba.
-Szóval Felhőcske.......
-Várj Charlie volna kedved neked is jönni ?
-Persze !
-Szóval mit akartál mondani ?
-Pont ezt.
-Akkor igen. :D
-Szerintem akkor siessünk mert mindjárt jönnek a többiek. Mondta Vízi és bement a házba.
-Jól van. Mondta Felhőcske.
Mindenki bement a házba és készülődtek a vendégek fogadására. Kis idő múlva kaparászás hallatszott az ajtó felől.
-Charlie megnéznéd ki az ? Kérdezte Felhőcske.
-Persze de ha felfalnak az a te hibád lesz. Mondta viccesen Charlie és kinyitotta nagy nehezen az ajtót, hiszen olyan pici, és ott állt 2 éjfúria az egyik zöld volt sárga szemekkel a másik tiszta kék volt.





-Hát sziasztok mióta nem láttalak titeket !
Mondta boldogan Felhőcske.
-Hát elég régóta Felhőcske, már azt hittük elfelejtettél minket. Mondta Szikra.
-Azt soha Szikra ! Mondta Felhőcske és bevezette Szikrát és Vihart a házba.
-Na és miújság veled Felhőcske ? Kérdezte Vihar.
-Semmi itt élek együtt a barátaimmal és elvagyok. Veletek ? 
-Semmi különös velünk sem. Mondta Szikra.
Felhőcske, Szikra és Vízi, Vihar és Mocsár beszélgettek míg Charlie és Mosolyka csak figyeltek. Egy kis idő múlva kaparászás hallatszott az ajtónál.
-KINYITOM ! Mondta Mosolyka és odafutott az ajtóhoz és kinyitotta. Meglátta Dark Strawberryt aki fáradtan jött be.
-Mi a baj Strawberry ? Kérdezte Mosolyka.
-Max hozott neked barátokat. Mondta fáradtan Strawberry és bemutatkozott a többi vendégnek.
Megjött Max és még 2 Fúrókarom jött veleakik egyből ráugrottak Mosolykára.



-Szia Mosolyka gondoltam elhozom a többi barátomat is. Eső, Kő szálljatok le Mosolykáról.
-Köszi Max. Mondta Mosolyka és feltápászkodott.
-Szia Mosolyka, én Eső vagyok ő meg Kő. Mondta vidáman és izgatottan Eső.
-Oké oké nyugi, öregem sokkal energikusabbak vagytok mint én meg Max együtt véve. Mondta Mosolyka. Kis idő múlva megint kopogás hallatszott, Mosolyka pont nyitotta volna ki az ajtót de Vízi gyorsabb volt nála és kinyitotta.
-Szia Vörös rég nem láttalak !
-Szia Vízi én se láttalak már mióta.
Vörös és Vízi elmentek beszélgetni, Mocsár meg kiment a ház elé és várt Rónira. Egy kis idő múlva Mosolyka oda ment Mocsárhoz.
-Anya kit vársz ? Kérdezte kíváncsian Mosolyka.
-Csak várok valakit és holvannak azok a kis izgőmozgók ? Kérdezte Mocsár.
-Pihiznek, sokkal energikusabbak mint Max.
-Az már biztos.
Ekkor mocorgás hallatszott a bokroknál és előjött Róni.-Szia Róni rég láttalak. Mondta ridegen Mocsár.-Szia én is rég láttalak. Mondta Róni.
Eközben ott állt Mocsár háta mögött Mosolyka és morogta Rónit.
-Ő kicsoda ? Kérdezte Róni.
-Róni bemutatom Mosolykát ő a te kölyköd, Mosolyka bemutatom Rónit ő a te apád.
-Az én apám ?! Mondta lepetten Mosolyka.
-Nekem van egy lányom ?! Mondta Róni is meglepetten.
-Ismerkedjetek össze én bementem. Mondta Mocsár és besietett a házba. A 2 sárkány meg ott állt csendben.
-Te apa miért hagytad itt anyát ? Kérdezte Mosolyka.
-Ő hagyott ott valamiért. Lehet hogy a gadád miatt. Mondta Róni.
-Azt megértem a gazdám elég jó fej.
-Biztos.
-Miért mondod ezt ?
-Én vad sárkány vagyok.
-Már értem miért nincs nyerged.
-Látom anyád személyiségét örökölted.
-Tőled meg a színemet, a növekedésemet.
-A képességeimet nem ?
-Milyen képességeket ?
-Világítás a sötétben, vibráló plazmabomba hasonlók.
-Hát a fénylést még nem próbáltam és plazabombát se lőttem még soha.
-Akkor itt az ideje kipróbálni.
-Mi ?
-Löjjél arra a fára.
-Hát jó. Mondta Mosolyka és meglőtte a vele szembe levő fát és a plazmabombája csak ugyan vibráló fényt adott.
-Ez király volt ! Mondta Mosolyka.
-ugye ? Most próbálj világítani.
-Hát jó...........nem megy.
-Semmi baj nem lehet mindent örökölni.
-De azért köszi.
Ebben a pillanatban kijött Max, Eső és kő.
-Hé Mosolyka hol voltál ? Kérdezte Kő.
-Kő, Mosolyka itt van egy......idegen...sárkánnyal..nem mész innen te ! Mondta Max.
-Ő ki Mosolyka ? Kérdezte Róni.
-Egy barátom apa.


Folytatása következik







Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése