Az előző részben dolgom volt és a sárkányokat otthon hagytam egyedül. És most kiderül mit csinálnak, amíg nekem dolgom van.
Max csak furán nézett Mosolykára.
-Mosolyka ő a te apukád ?
-Igen nyugi én is csak ma tudtam meg.
-Gyertek megyünk repülni ! Mondta nekik Felhőcske.
Pár perc múlva már mindenki kint volt a ház előtt és indultak repülni.
-De jó, hogy ilyen sokan vagyunk. Ugye Felhőcske ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen, nagyon jó. Megmondtam, hogy jó ötlet. Mondta Felhőcske és begyorsított.
-Ó megint kezdi. Mondta Mocsár. És Felhőcske után sietett.
-Ezt vehetjük egy versenynek ? Kérdezte Szikra.
-Ó igen. Felelte rá Vihar és Mocsárék után ment.
-Hé mindenki verseny van ! Kiáltotta Szikra és a többiek után ment.
-Hé apa mehet a verseny ? Te, én, Max, Kő és eső. Kérdezte Mosolyka, Rónitól és Max barátaitól.
-Persze 1 2 3 rajt !! Mondta Róni és be előzte Mosolykát.
-Őhm....Mosolyka nem akarunk a fatherod után menni ha ez már egy verseny ? Kérdezte Max.
-De szerintem utána kéne mennünk. Mondta Mosolyka és Róni után repült.
-Kő, Eső gyertek már ! Kiáltott utánuk Max, de Kő és Eső meg se hallották.
-Akkor egyedűl megyek utánuk. És Max Mosolyka után repült.
Csak Vízi és Vörös maradtak ott egyes egyedül.
-És Vízi, hogy-hogy eltűntél ? Kérdezte kíváncsian Vörös.
-Hát, meguntam, hogy állandóan egy szigeten kell élnem és elszöktem. És szerintem jól tettem. Mondta nyugodtan Vízi.
-Őhm Vízi már akartam valamit mondani csak nem találtalak eddig. Mondta félénken Vörös.
-Majd később elmondod, de most siessünk a többiek után. Mondta Vízi és a többiek után sietett.
-Hát ez sem az én napom. Mondta Vörös és Vízi után sietett.
Miután mindenki utolérte Mosolykát és Rónit, leszálltak a ház előtt.
-Ezek szerint tettünk egy kőrt a szigeten. Mondta meglepve Mosolyka.
-Igen. Felelte rá Róni.
Kis idő múlva mindenki megérkezett a ház elé. És néhányan már elkezdtek haza szálingózni.
-Hát szia Felhőcske. Örültünk, hogy láthattunk téged. Mondta Szikra és átölelte Felhőcskét.
-Szerintem még fogunk találkozni. Mondta Felhőcske.
Vihar és Szikra még egyszer elköszöntek Felhőcskétől és a többiektől és haza repültek.
Vörös és Vízi őket nézték, aztán meg egymásra néztek.
-Na mit akartál mondani ? Kérdezte mosolyogva Vízi Vöröstől.
-Hát ezt. Ekkor Vörös adott egy sárkánypuszit Vízinek, aki ettől elpirult.
-Na szia Vízi. Mondta Vörös és gyorsan haza repült. Már csak Róni, Strawberry és a kölykök maradtak ott.
-Várj itt Mosolyka, mindjárt jövök. Mondta Róni Mosolykának és odament Mocsárhoz.
-Figyelj Mocsár köszi, hogy bemutattad nekem a lányod.
-Ő a lányunk. És szívesen. Mondta kedvesen Mocsár, Róni meg visszament Mosolykához elköszönni.
-Figyelj Mosolyka, nekem most mennem kell. Oké ?
-Miért nem maradsz itt velünk ? Kérdezte Mosolyka értetlen fejjel.
-Figyelj. Neked itt a helyed, nekem a vad sárkányok közt. De ne félj, még fogunk találkozni. Mondta Róni és elrepült, Mosolyka meg csak nézett utána. Kis idő múlva odament hozzá Max és a barátai.
-Hé jól vagy ? Kérdezte Max és egy kicsit meglökte Mosolykát.
-Igen, jól vagyok. Mondta Mosolyka és egy kis halovány mosoly volt az arcán.
-Mosolyka, jössz velünk játszani ? Kérdezte Eső.
-Aha miért ne ? És Mosolyka elment játszani a kölykökkel. Később azonban Starwberry és a kölykök is hazamentek, a sárkányok meg bementek a házba Charlieval együtt.
-Hé Charlie na jó volt a buli ? Kérdezte Felhőcske.
-Igen, klassz volt. Ilyet kéne máskor is csinálni. Felelte erre vidáman Charlie. Én meg pont ekkor toppantam be a házba és egyből megöleltem az összes sárkányomat, és ők is örültek nekem.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése