2016. március 20., vasárnap

8. Rész : Ölvész a pácban.

Ma végre nem olyan korán keltem, mint az utóbbi pár napban. De a sárkányok korábban keltek fel, mint én. Ezért gyorsan összeszedtem magam és elmentünk repülni. Amikor majdnem a menhely közelében voltunk, Felhőcske elkezdett valamire morogni és elsietett.
-Nem tudod mi baja Mocsár ? Kérdeztem Mocsárt, aki erre elkezdte rázni a fejét.
-Hátha csak valami megzavarta. Mondtam magamban és haza repültünk. Amint hazaértünk, megnéztem Felhőcskét nincs-e valami baja, de nem láttam rajta semmit. Kicsit később megnyugodott és elment pihenni a helyére.Mocsár és a többiek aggódóan néztek rá. Vízi nem nézte sokáig Felhőcskét ahogy mérgelődik, ezért odament hozzá

Sárkánynyelven

-Hé jól vagy ? Amióta elmentünk a menhely mellett, azóta olyan fura vagy. Kérdezte aggódóan Vízi.
-Jól vagyok csak..... Mondani akarta Felhőcske, csak ekkor megint jött egy Rettenetes rém.

Sárkánynyelvnek vége.

-Öregem, hogy én milyen híres lettem. Jelentettem ki és kimentem a házból, odamentem a rémhez, és elvettem tőle a a levelet és elolvastam. Nem akarlak fárasztani titeket, szóval most csak röviden leírom mi volt a levélben :
El kellene mennem a menhelyre, mert egy ott lévő sárkányt kéne meg szelídíteni, mert ott senki sem tudja, hogy kell. Szeretettel Jázmin.

Hát ez tényleg rövid volt XD. Szóval felültem Mocsárra, és az össz. sárkányommal elindultunk a menhelyre. Gyorsan odaértünk, mert ott van a sziget túl oldalán a menhely. Amint le száltam, ott termett Jázi és egyből elkezdte mondani a mondókáját, mondjuk alig értettem valamit belőle.
-Saci......siessünk.....sárkány.....meg vadult. Kb ennyit értettem belőle, amit Jázi mondott.
-Hé Jázi ! Nyugi van, és lassabban mondd, hogy mi van. Nyugtattam Jázmint, aki erre megnyugodott, vett 1 nagy levegőt és el indultunk. Felhőcske közben egyre nyugtalanabb lett, miközben a sárkány felé mentünk. Jázmin elkezdte előröl mondani a mondókáját :
-Emlékszel amikor vigyáztál Max-re ?
-Igen.
-Na azzal a sárkánnyal van gond, akit ki szabadítottunk.
-Mi van vele ?
-egyszerűen meg vadult.
-Milyen fajta ?
-Egy fiatal.....
-Jázmin ? Milyen fajta ?
-Na jó... Egy fiatal ölvész.

Kb. ez volt a reakcióm.




-Egy ölvész ?
-Igen, eleinte kedves volt, de most teljesen meg vadult.
-Oké, tudom, hogy már szelídítettem éjfúriát (Mocsárt, Felhőcskét és Vízit.),Világrémét, de ölvészt még soha.
-Tudom, de te vagy az egyetlen akit ismerek és tud szelídíteni.
-Jó megpróbálom, de ha valami bajom lesz, az. A. Te. Hibád. Mondtam mérgesen és el indultunk az ölvész felé.
-Nincs gazdája ? Kérdeztem idegesen.
Itt  úgy tudjuk megnézni, hogy van e gazdája egy sárkánynak, hogy egy házi sárkány születése után nem sokkal kap egy fém chip-et, méghozzá úgy, hogy beleműtik a bőre alá. És ha ki akarjuk deríteni, hogy van-e gazdája, akkor bevetünk egy sárkányt, a Prüszkös füstlehelőt, aki rámutat a chip helyére, ha van benne chip. Ha van benne, akkor kiműtik és megnézik a számot ami bele van vésve.

-Igen van benne, és ugyanazok a számok vannak benne, mint Felhőcske chipjében. Amugy Felhőcskét innen hoztam el kb. 1-2 éve.
-Akkor ugyanaz volt a gazdájuk ?
-Ezek szerint igen, csak Felhőcskét behozta a gazdája.
Ezután csöndben mentünk az ölvész ketrece felé.
Minél közelebb voltunk, Felhőcske annál idegesebb lett. Végül oda értünk a ketrechez és megláttam at ölvészt.



Folytatása következik...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése