2016. január 3., vasárnap

3. rész : Mocsár visszajöttél ?!

Már 3 napja hogy Mocsár elment hogy jobban legyek áthívtam egy barátomat Lettit.




Ő a sárkányigazságügynél szokott segíteni elkapni a sárkánykereskedőket és sárkánycsapdászokat néha én is szoktam segíteni azzal  ha a környéken vannak-e csapdászok vagy kereskedők. Szóval átjött beszélgetni.
-Szia Saci látom van egy új fúriád.
-Igen.
-És látom hogy Mocsár nincs itt.
-Igen 3 napja elszökött.
-Hogy hogy ?
-Nemtudom 3 napja találkozott egy Lilafúriával, összebarátkozott vele, és aznap este elbucsúzott tőlem azóta nem láttam és a sárkányaim is tök kivannak.
-Veszem észre.
-Úgy tűnik Dark Strawberry sem tudja felvidítani őket.
-Igen.



-Megkeressük Mocsárt Saci ?
-Minek ?
-Kideríthetem miért ment el.
-Hogyan ?
-Khm sárkánymentéssel törődöm csak le tudom olvasni a sárkányok jeleit.
-Ja igen bocsi.
-Semmi baj akkór megkeressük ?
-Igen hé Vízi, Felhőcske megkeressük Mocsárt !

Sárkánynyelven

-Vízi ! Kiabálta Felhőcske.
-Mi az nem látod hogy az ablaknál vagyok ? Ki tudja lehet hogy Mocsár ma hazajön. Mondta reménykedve Vízi.
-Indulunk megkeresni Mocsárt és azt a fúriát.
-Tényleg ? ne szivass !
-Most mondta a gazdi.
-Akkor megyek.

Sárkánynyelvnek vége

És elindultunk Lettivel és a sárkányokkal.Pár perc csend után megszólaltam :
-Letti látsz valamit ?
-Semmit hé állj csak meg Dark strawberry.
-Miért álltunk meg Letti ?
-Nyomok a földön.
És leszáltunk a földre és csakugyan voltak nyomokat találtunk, lövési nyomokat.
-Letti ez milyen sárkányoknak a nyomai ?
-Egy Színfoltfúria nőstény és egy lilafúria hím ők voltak azok.
-Honnan tudod?
-A színfoltfúrák nagyot lönek ami körűl kicsi égési nyomok vannak és a Lilaködfúrák kicsit lőnek de van benne egy kis lila árnyalat.
-És honnan tudod hogy milyen nemüek voltak a sárkányok ?
-A lány sárkányok nagyobbak ezért nagyobbakat lőnek mint a hímek.
-Á értem de mitörténhetett ?
-Rájöttem !
-És mitörtént ?
-Nem lövöm le a poént de annyit mondok hogy Mocsár 12 nap múlva hazamegy hozzátok.
-Ez remek még átjössz egy innire vagy valamire vagy már mész is ?
-Á megyek a munka sosem áll meg de a partra elkisérhetsz.
-Oké.

sárkánynyelven

-Hé Dark strawberry te tudod mivan Mocsárral ? Kérdezte Vízi.
-Igen D.s. nemtudod mi van Mocsárral ? Tette hozzá Felhőcske.
-Tudom de én se lövöm le a poént bocsi majd megtudjátok. Mondta Dark strawberry.

Sárkánynyelvnek vége

Odaértünk a partra, elköszöntem Lettitől ő meg ment dolgozni mi meg hazamentünk. Hazaértünk és Vízinek 1. dolga volt hogy odament az ablak elé és ott nézte mikor jön Mocsár. Mivel tudtam hogy hamarosan Mocsár hazajön sokkal jobban voltam. Már 3 nap eltelt, azóta faggatom Lettit hogy miért ment el Mocsár de csak ezt mondja : Nem lövöm le a poént. Unatkozom Mocsár nélkűl ezért elmentem gyakorolni a repülést Vízivel és a repülési trükköket Felhőcskével amiket kipróbálltam Vízivel : 1. szabadesés. Felhőcske csak nézte. Amikor zuhantunk, Vízi akkor elég vicces képet vágott :





Kicsit sokáig zuhantunk de Vízi éppen időben kapott el.



Vízi lerakott és ő is leszállt, Felhőcske meg odafutott hozzám és hozzám dörgölőzött mintha féltett volna. Nem is csodálkozom mert Vízi kicsit későn kapott el de ahoz képest hogy most elösszőr űltem rajta, szépen repűlt. Estére haza értünk adtam enni a sárkányoknak és Vízi már megint bement az ablakba.
-Vízi mondtam már hogy Mocsár csak 9 nap múlva jön. Mondtam Vízinek és ő erre szomorúan odament a helyére.
-Na jó mars vissza az ablakhoz.Mondtam mert nem bírom a mikor a sárkányaim a szemem láttára szomorkodnak. Erre bezzeg vidáman odafutott az ablakhoz. Este 10 körűl már mindannyian elmentünk aludni csak én még elötte adtam 1 tál halat a rémeknek és körül néztem. Amikór már be akartam menni egy árnyékot láttam olyan volt mint egy fúria árnyéka lett volna. Lehet hogy Mocsár volt.

8 nappal később

Phú ma van a NAGY nap Mocsár ma jön vissza bár nemtudom miért ment el de mindegy is a lényeg hogy ma visszajön. Ma én kuksóltam egésznap az ablakban Vízivel együtt Felhőcske meg csak nézett. Délután megkértem Vízit hogy vigyázzon a házra hátha Mocsár addig hazajön mi meg Felhőcskével körbe repültük az egész szigetet de nem találtuk sehol. Késő délután Lepihentünk és amikór éppen indulni akartunk megláttuk a lilafúriát. Követni akartuk de Felhőcske nem akart utána menni ezért hazamentünk. Amikór hazaértünk Vízi ótt állt az ajtónál de Mocsár sehól.Hát vártunk még egy jó pár órát egészen napnyugtáig aztán mentem etetni  a sárkányokat de hirtelen valami elkezdte kaparni az ajtót gyorsan odasiettem és ott volt Mocsár.
- Mocsár már azt hittem sosem jössz vissza ! És megöleltem. De megfordúlt és mintha szólt volna valakinek. Erre egy kis kölyök sárkány sietett befelé. 
-Ó tehát erre gondolt Letti. Mondtam és csak néztem. A sárkányok is csak nézték a kis jövevényt.
-Mocsár mi legyen a neve ? Kérdeztem Mocsárt de ő csak mosolygott.
-Legyen a neve Mosolyka ! Erre a kis sárkány ugrálni kezdett. És Mocsár azóta se ment el és Mosolyka is szépen nő.

Szóval Mocsár azért ment el mert szaporodási időszak volt és ezt csak Mocsár érezte meg és valószínűleg a lilafúria Mosolyka apja.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése