Mosolykával próbarepülésként elmegyünk a Sárkányrendőrségre mert ott lehet venni nyerget. Amikór elindúltunk nagyon cuki fejet vágott.
Természetesen velünkjött Mocsár, Felhőcske és Vízi hátha valami baj lesz. Mosolyka már nem bírt várni felültem rá és egyből felszállt. Gyorsabb volt mint Felhőcske pedig ő nagyon gyors. Miközben repültünk próbáltam kapaszkodni a nyeregbe de rájöttem hogy nincs is alattam nyereg szóval röktönöztem és átölelve Mosolyka nyakát repültünk. Gyorsan odaértünk és találkoztam Lettivel.
-Látom Saci megtudtad a poént :).
-Igen Letti figyelj knéne nyereg Mosolykának.
-Szép név.
-Köszi akkor tudsz nyerget adni ?
-Persze de hol van a többi sárkányod ?
-Ó lemaradtak amíg itt megvárom őket addig tudsz adni nyerget Mosolykának ?
-Igen. Na gyere Mosolyka !
Mosolyka elment Lettivel én megvártam Mocsárt, Felhőcskét és Vízit. Nem is kellett sokat várnom csak 10 percet. De inkább jöttek volna később mert elég csúnyán néztek rám.
Felhőcske durcizott, Vízi szaglászott és Mocsár meg Mosolykát várta. Mosolykáék gyorsak voltak mert 10 perc alatt készen voltak.
-Holnapra kész lesz a nyereg. Mondta Letti
-Holnapra ?
-Még nem csináltam ilyen méretre nyerget.
-Hát jó.
Szóval elmentünk de most Mocsárra ültem. Félúton Mosolyka kicsit nyugtalankodott aztán nem bírta tovább és nagyon előre ment. Utol érni sem tudtuk.
Sárkánynyelven
-Végre visszaértem most már csak várnom kell anyára és a többiekre.
napnyugtára
-Hol vannak már na jó inkább elmegyek körül nézni.
Késő estére
-Na most már hazamegyek..................................de merre van a haza ? Erre hirtelen valami mozgolódás hallatszott a bokrok közül. Mosolyka csak nézett a hang irányába. Hirtelen kirepült a bokrok közül egy színárvány színű világréme.
-Mit keresel a területemen ? Megküzdöttem érte de keményen ! Mondta dühösen a világréme.
-Bocs nem tudtam hogy ez a föld a tied. Hé talán tudnál segíteni hazajutni !
-Miért nem találsz haza ?
-Nem elkóboróltam és eltévedtem.
-Így jártál.
-Légyszi legalább mondd merre menjek.
-Nem ! Így is sok dolgom van tünj innen !
-Jó istenem ilyen fúria sárkányt.
Ezzel Mosolyka elment keresni a hazautat.
-Fúria ? Én ? Kérdezte magában a világréme.
Messzebb
-Hajj vajon hol lehetek ? Kérdezte hangosan Mosolyka. Erre 2 igen dühös gronkel ugrott elő.
-Hé takarodj innen ha csak nem akarod széttépettfúriaképp végezni. Mondták dühösen a gronkelek.
-Öregem mindenki ezzel takarodj dumával jön elegem van nem megyek el !
-Akkor megástad a sírodat te fúria.
-Ám legyen !
Már éppen elkezdtek volna harcolni de valami csoda folytán a Világréme lefagyasztotta a 2 gronkelt és elfutott.
-Hé gyere már. Suttogta a világréme. Mosolyka meg zavartan de utána ment.
-Miért mentettél meg ?
-Meggondóltam magam és segíteni szeretnék.
-Tényleg ?
-Meg nem szeretem ha lefúriáznak.
-Értem. Nos merre van a hazaút ?
-Hol laksz ?
-Az erdő szélén.
-Merre ?
-Nyugatra egy kis háznál az anyukámmal és a gazdival meg annak 2 sárkányával.
-Egy gazdával ?
-Igen.
-O akkor nekem mennem kell.
-Hé úgy volt hogy segítesz !
-Nem akarom hogy megint elfogjanak.
-Elfogjanak ?!
-Kicsikoromban elszakítottak a családomtól. 2 hete elszöktem azóta keresnek engem mert van rám vevő és sok pénzt adna értem.
-A gazdám segíthet.
-Hogyan ?
-Gazdámnak van egy haverja aki sárkányvédő.
-Oké csak menjünk már nem akarok itt lenni sokáig.
-oké.
-Na akkor át kéne menni az erdei rengetegen. Jól tudsz repűlni ?
-Hé miaz hogy !
-Na akkor gyerünk.
Később
-Gyorsan kiértünk. Mondta Mosolyka.
-Hát persze mert siettünk. Felelte a világréme.
-És most merre tovább ?
-Erre egyenesen aztán napkeltére odaérünk.
-Hát jó.
Út közben
-Tényleg neked mi is a neved ? Kérdezte Mosolyka.
-Ja igen a nevem Fényesség meg még van egy testvérem Rainbow.Mondta Fényesség.
-Szép név és mivan a tesóddal ?
-Ő nem tudott elszökni és ott maradt a hajón.
-Hajón ?
-Az egy hajóskereskedés és engem a testvéremmel együtt kértek.
-Oh értem.
-Na menjünk mindjárt ott vagyunk.
-Jó.
Odaérve
-Na itthon vagy. Mondta Fényesség.
-Várj egy picit. Mondta Mosolyka és befutott a házba.
A házban
-Anya megjöttem ! Kiáltotta Mosolyka és erre lefutott a lépcsőn Mocsár, Vízi és Felhőcske.
-Mosolyka hol voltál ? Kérdezte Mocsár
-Igen anyád agyon aggódta magát. Mondta Felhőcske.
-Véletlen elcsatangóltam de egy Színárványszínű világréme segített hazahozni.
-Hol van szeretném neki megköszönni ? Mondta Mocsár.
-Kint van. Mondta Mosolyka.
-Na akkor menjünk ki hozzá ! Mondta Vízi.
Mosolyka kivezette a többieket a házból és odavezette Fényességhez.
-Köszi hogy visszahoztad. Mondta Mocsár.
-Szívesen tettem de most megyek kiszabadítani a tesómat. Mondta Fényesség.
-Miért mivan vele ?
-Elraboltak minket és csak én tudtam elszökni.
-Akkor megyünk segíteni ennyivel tartozunk neked.
-Hát jó de kemény bunyó lesz.
-Ó mi azt szeretjük. Mondta Felhőcske.
Sárkánynyelvnek vége.
Mocsár jelzett hogy szeretne repűlni és elmentünk az összes sárkánnyal még Fénnyességgel is az északi vizekhez. Ja közben kiderűlt hogy a Világrémének mi a neve az égésitetoválás miatt.
Olyan volt mintha Fényesség mutatta volna valahova az utat mert Fényességet követték. Egy idő után láttunk egy hajót amin pont elkaptak egy olyan sárkányt ami olyan volt mint Fényesség. Akkor azért jöttünk el repűlni hogy kiszabadítsuk azt a sárkányt valószínüleg a tesója lehet aki el akart szökni de elkapták.
Őt Rainbownak hívták és muszáj volt megmenteni. Gyorsan küldtem egy rémet Lettinek hogy itt van egy sárkánykereskedő hajó. Felhőcske, Mosolyka és Fényesség odarepűltek és szétlötték a hajót. Mi Mocasárral elkaptuk a főnököt. Épp időben megérkezett egy csomó emberrel Letti és elkapták a többi embert.
-Köszi Saci hogy szóltál.
-Szívesen.
És Lettiék már mentek is és elvittek mindenkit aki a hajón volt. A sárkányokkal meg hazamentünk.
Sárkánynyelven
-Köszi Mosolyka hogy visszahoztad a tesómat. Mondta Fényesség.
-Szívesen de ügye barátok vagyunk ? Kérdezte Mosolyka.
-Igen de nem tudok itt maradni ha erre járunk akkor beugrunk.
-Köszi hogy kimentettetek. Mondta Rainbow.
Sárkánynyelvnek vége
Rainbow és Fényesség pedig elmentek és Mosolyka meg csak nézett utánuk aztán bementünk a házba. Mosolyka odament Mocsárhoz.
Sárkánynyelven
-Anya ugye most már nem fogsz annyira védeni engem ? Kérdezte Mosolyka Mocsártól.
-Hát ha tudtál vigyázni magadra akkor ez esetben nem. Mondta Mocsár.
Sárkánynyelvnek vége
-Jaj el kell menni Mosolyka nyergéért ! Mondtam és Mocsár egyből odaállt elém hogy üljek rá. 5 perc alatt oda is értünk és megint pont akkor találkoztunk Lettivel.
-Na végre itt vagytok.
-Bocsi Letti de volt egy kis probléma.
-Mi volt az csak viccelek tudom mi volt na gyere Mosolyka.
Mosolyka elment Lettivel abba a szobába ahol a nyergeket próbálják fel. Egy kis idő múlva Mosolyka kijött hátán a nyergével.
-De jól áll ez neked Mosolyka !
Megköszöntem Lettinek a nyerget és gyorsan hazamentünk.






Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése